269 Toch wil het ons voorkomen, dat in het geval van Virton het onbegrij pelijke ontbreken van verkenning, zoowel op grooten als op kleinen afstand, alsook de alleszins on voldoende beveiliging aan Fransche zijde rog veel meer als onduldbare fouten aan het licht treden dan zulks het geval is met de te late gereedstelling voor het gevecht Het levendig geschreven artikel is in ieder geval te beschouwen als een zeer leerzaam stuk krijgsgeschiedenis, dat zich prettig laat lezen. De bijgevoegde kaart- en schetsreproducties dragen daartoe het hare bij. De commandant Grenier bespreekt in „Aux Frangais le matériel, aux Allemands ie moral!" uitvoerig debeker.de brochure van den inspecteur der Duitsche infanterie von Taysen. Grenier beschouwt de inhoud daarvan in het volgende licht: „La valeur du matériel, qu'on en soit persuadé, n'est nullement méconnue de l'autre cöté du Rhin; lorsque le moment sera venu, on le verra surgir; cette fabrication est pour le moment encore difficile et interdite; mais ce qu' on peut dés maintenant, tandis que les techniciens poursuivent leurs recherches, c'est refaire le moral, regonfler les orgeuils indispensables aux grandes entreprises, tendre les ressorts nécessaires aux élans rapides." Het komt ons voor dat in het bovenstaande veel waars is gelegen. Het artikel van den colonel Pagézy over „Tir contre avions et D. C. A," wordt in dit nummer vervolgd- The Army Quaterly. January 1925. Als „rote gaie'' in dezen tijd van afvloeiingsmaatregelen nemen we het volgende over: „A SAINT SUPERANNUATED. St, ANTHONY'S 300 YEARS' SERVICE IN BRAZIL. „The Universe prints the following story: - „About 400 years ago the Portuguese Viceroy of Brazil, following the example of his King after a brilliant victory, placed a Brazillian regi ment under the patronage of Saint Anthony, awarding the gentle and illus trious Franciscan Saint the honorary title of colonel. The salary attached to the rank was duly paid to the Little Sisters of the Poor. Brazil, how ever, has now a frugal Minister of War who, partly fiom prejudice and partly from motives of economy, thinks that the honorary colonel-ship should be abolished, with the salary. He therefore laid the matter recently before the Prime Minister, who, after much anxious thought, solved the problem by issuing the communiqué: „„Colonel Saint Anthony of Padua, of theRegiment, having comple ted three centuries of service, is now gazetted General and placed on the retired list.''" Een interessant artikel is verder „The evolution of air-power." Hierin wordt betoogd dat deze evolutie zich zal moeten bewegen in de richting van grooter vliegtuigen, kleiner aantal soorten vliegtuigen en sterke ver eenvoudiging der grondorganisatiën. In „Surprise in fortification in the future" betoogt de schrijver dat het ontbreken van het element verrassing in permanente bevestigingen dik wijls geleid heeft tot hun snellen ondergang (Luik, Namen, Antwerpen!, terwijl veel minder krachtige bevestigingen (Plevna, Ivangorod niet de vesting zelve maar de daarbuiten aangelegde versterkingen) lang weer stand konden bieden. Bovendien hebben permanente versterkingen volgens hem het nadeel van het doen ontstaan van een misplaatst gevoel van veiligheid. Wij citeeren „Common sense, therefore, points to the conclusion that out-of-date forts are all that can be expected from a vast expenditure of money on concrete and armour in time of peace.

Indisch Militair Tijdschrift | 1925 | | pagina 67