271 Bij „Japon, Marine de guerre" van deze Chronique vinden we belang rijke gegevens over de Japansche zeestrijdkrachlen verzameld naar in Amerikaansche tijdschriften verschenen artikelen. Bulletin Beige des Sciences militaires. Janvier 1925. Het periodiek gedeelte van „Les opérations de l'Armée beige" bevat ditmaal een gedetailleerde beschrijving van de beschieting met 42 c.M. en 30,5 c.M. geschut van het fort Broechem, behoorende tot de stelling van Antwerpen, dat in acht uur tijds onhoudbaar werd voor de bezetting. Hierbij zijn eenige interes sante foto-reproducties van een deel der door geschutprojectielen aange brachte vernielingen gevoegd. Voorts treffen we aan een studie: „Principes et Méthodes de Guerre dans Ia campagne Russe-Japonaise (1904-1905)" dat, hoewel weinig nieuws bevattend, toch het lezen waardis. Van „L'officier de renseignements du régiment d'mfanterie" wordt het tweede en laatste gedeelte gegeven. Hierin wordt o.a. opgesomd hetgeen tot de taak van dien officier zal behooren bij den marsch voorhoede, achterhoede, flankdekking) bij de voorposten, bij den aanval en bij de verdediging in den bewegingsoorlog. Voorts vinden we een uitvoerig artikel over „Les destructions" en „Note sur l'observation bilaterale", waaronder ook de methode met een tijdelijken tweeden zijpost, die in ons V. S. A. voorkomt en waarvan hier een uitvoerige uiteenzetting is opge komen. Infantry Journal. January 1925. Het artikel „Fundaments of Infantrv tactics" dat den inhoud weergeeft van een aan de Amerikaansche Infan try School gehouden voordracht wordt ter lezing aanbevolen. Ais leitmo tiv wordt op echt Amerikaansche manier midden tusschen den tekst ge drukt: „It is impossible to shoot an enemy out of a position. To get him out it is necessary to close with him. To close with him necessitates the use of movement. Movement must be covered by fire". Natuurlijk brengt dit artikel geen nieuws, maar de wijze waarop het onderwerp wordt behan deld spreekt ten zeerste tot den lezer. Het hechte en noodzakelijke verband tusschen vuur en beweging bij het gevecht der infanterie, zoowel bij den aanval als bij de verdediging, wordt op heldere wijze naar voren gebracht. Schrijver geeft voorts een uiteenzetting van het begrip vuuroverwicht. Wanneer we nu nog een gedeelte van het begin van dit artikel aan halen, nb: „Succes in battle is consummated only when the Infantry of one side concludes that it is beaten and retires from the field; or is destroyed. Even poorly trained Infantry can seldom, if ever, be driven from its posi tion by fire alone. Therefore, it becomes necessary to attack bij advancing if the Infantry of the enemy is to be forced to the conclusion that it is beaten, or is to be destroyed. In other words, decisive results in a battle can be obtained only by the offensive", dan is daaruit voldoende af te leiden in welken geest het geschreven is. Ook vestigen wij de aandacht op „Battle of Montdidier" door majoor W. R. Wheeler. Deze serie van gevechten begon den 8en Augustus 1918. Deze dag wordt door Ludendorff „de zwarte dag voor het Duitsche leger in de geschiedenis van den we reldoorlog" genoemd. Onder de „Notes from Chief of Infantry" vinden we gegevens betref fende „New Infantry Weapons" nl. het 3.7 cM. kanon en de 7.5 cM. mortier waarbij twee duidelijke foto's van dit materieel zijn gevoegd- Ook vonden we daar het volgende overzichtelijke staatje over de organisatie van het bataljon infanterie in verschillende landen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1925 | | pagina 69