272 Rifle Cos. M. G. Cos. Light Automatic Weapons Heavy Total United States 3 1 24 8 32 3 1 36 16 52 3 1 36 8 44 Czecho-Slovakia 3 1 24 6 30 Russia 3 1 63 8 71 Great Britain 2) 4 1 32 8 40 Germany 2) 3 1 18 12 30 Bulgaria 2) 3 1 18 12 30 3 1 8 8 Jugoslavia 3 1 8 8 Ned. Indië 4) 4 -3) 36 36 Onder het hoofd: Varied Ground" vinden we een artikeltje ,,British_ Infantry accompanying Gun'1 naar aanleiding vaneen verhandeling dienaan gaande in het ..Journal of the Royal Artillery". Hierin wordt vermeld, dat in Engeland de houwitser van 3,7 inch beschouwd wordt als zich het best te leenen voor „accompanying gun" nadat nader aangegeven wijzi gingen zuilen zijn aangebracht in de transportwijze (ook die der munitie), de organisatie (per divisie een brigade van drie batterijen on derverdeeld in secties van 2 stukken, welke secties zelfstandig kunnen op treden) en de munitie (waarbij ook de granaatkartets noodig wordt geacht). Mitteilungen. Jan. - Feb. '925 geeft het vervolg van „Die Zweite Einschlieszung der Festung Przemysl". Voorts een „Taktikaufgabe" waar bij in de veronderstelling wordt aangenomen dat beide partijen de Oosten- rijksche organisatie hebben en dat geen vliegtuigen zijn ingedeeld. Het komt ons voor dat dergelijke aannamen moeten leiden tot zelfbedrog. Een uitvoerig artikel „Die künstliche Vernebelung" geeft een goed over zicht van hetgeen op dit gebied tot heden werd bereikt. Ook het ops'el „Tarnbemalung von Feldgeschützen" met zeven duide lijke afbeeldingen geeft vele nuttige wenken. We zouden hieruit de les willen trekken, dat beschildering a priori dikwijls tot teleurstelling moet leiden en dat het camoufleeren accidenteel en in overeenstemming met de omgeving telkens opnieuw onder de oogen moet worden gezien. Interessant is ook het artikel „Schwerste Geschiitze bei den Feldarmeen'', van Kolonel Rieder, waarbij 25 platen en schetsen behooren. De Stabs- hauptman Dr. Regele schrijft onder het motto: „]ede Feldbefestigung ist nur nützlich und nie schadlich wenn sie richtig angelegt ist" (een uit spraak van Napoleon), over „Befestigung". Hierin toont hij aan dat het verschil tusschen veld- en duurzame versterkingskunst langzaam maar zeker is vervaagd. Eenige zinsneden uit het artikel halen wij ter overdenking aan, n. 1. „Der Krieg 1914—1918 hat der Befestigung zweifellos einen bevorzugten Rang eingeraumt. Und doch ist es gerade dieser Zweig der Kriegskunst, der nach dem Kriege verkiimmerte. Die Gründe dafür sind mannigfaltig. Grosze Bedenken entstanden aus der Erwagung, dasz man durch Schu- lung des Stellungskampfes den Angriff vernachlassigt und dadurch The light automatic weapon an integral part of the squad. 2) The light automatic weapon an integral part of the platocn. 3) Per regiment een compagnie a 18 mitr. 4) Ter vergelijking bijgevoegd.

Indisch Militair Tijdschrift | 1925 | | pagina 70