Het verbindingsvliegtiug is bovendien nog te herkennen aan bepaalde teekens, welke te voren bekend moeten worden gesteld. Meestal zijn dit één of meer wimpels, aangebracht aan of tusschen de vleugels of aan het roer. 2. Taak der verbindingsvliegeniers. De hoofdtaak bestaat uit: a. Tijdens den opmarsch en gedurende de ontwikkelingsphasen, voorafgaande aan die.van liet gevecht, de verbinding tusschen de gescheiden opmarcheerende colonnes op te nemen en te bewaren. b. Tijdens het gevecht, de verbinding tot stand te brengen tusschen de voorste strijdende afdeelingen der infanterie met den A. B. (in den regel den Div. Cdt.) en met de haar steunende artillerie. c Der eigen infanterie in voorste lijn gegevens te verstrekken omtrent den toestand kort vóór het eigen front en in 's vijands voorste lijn. In bijzonder gunstige omstandigheden kunnen verbindings vliegtuigen worden gebezigd om aan de gevechtswerkzaa heid op den grond deel te nemen. Deze taak is echter voor onze verhoudingen van secundairen aard. Zij vereischt en verbruikt veel materieel. In uitzonderingsgevallen is aanvulling van munitie dan wel levensmiddelen ten behoeve van geïsoleerde groepen door deze vliegtuigen mogelijk. Werkzaamheden. De werkzaamheden der verbindingsvliegeniers bestaan dus uit: 1Het verkennen en vaststellen van het beloop van de voorste lijn der eigen infanterie, zoomede van de veranderingen daarin en het zoo spoedig mogelijk melden van het resultaat der verkenning aan de gevechtsleiding, c. q. aan de steunende artillerie. 2. Het opnemen van berichten, afkomstig van zich in voorste lijn bevindende Regts en Batns Cdtn en het doorgeven van deze berichten aan de gevechtsleiding en omgekeerd. 3. Het waarschuwen van de eigen infanterie in voorste lijn, indien ze rechtstreeks wordt bedreigd met een onverwachten aanval of|en met een tegenaanval, dan wel, indien het terrein vóór haar door den vijand wordt ontruimd dan wel vrij is. 4. Het op de hoogte stellen van de gevechtsleiding met het beloop van 's vijands voorste lijn, c. q. met de daarin voor komende weerstandskernen of belangrijke troepenverzamelin gen dan wel aanwezige, belangrijke reserves. 5. Zoonoodig het aangeven van het oogenblik van opening van het stormvuur of van de afsluitingsvuren. 329

Indisch Militair Tijdschrift | 1925 | | pagina 55