vliegtuigen, minder groot op zich verwijderende en het geringst op evenwijdig of schuinsch voorbij vliegende vliegtuigen. Onmiddellijk na de landing dient de waarnemer bij zijn rechtstreekschen commandant een verkenningsrapport in, welk rapport zoo spoedig mogelijk wordt doorgezonden aan de auto riteit, waaraan de luchtstrijdkrachten zijn toegevoegd. 6. De taak der Infanterie. Waar in perioden van gespannen taktischen toestand hooge eischen worden gesteld aan het uithoudingsvermogen van de vlieg tuigbemanning en van het materieel, is een spaarzaam gebruik in rustige tijden dringend geboden. De infanterie zij bovendien indachtig, dat voor een verken- nings- of waarnemingsvlucht van verscheidene uren de bemanning slechts eenmaal per dag in staat is. Een tijdsduur van twee uren is b. v. voor een vlucht, waarbij doorloopende verkenning en waar neming wordt verlangd, als een maximum te beschouwen en moet slechts bij hooge uitzondering worden gevraagd. wok het uren lang gereed staan is schadelijk voor het moreel. Daar elke vlucht voorbereidingen vereischt, behoort de ge- wenschte „start"-tijd zoo vroeg mogelijk te worden medegedeeld. Daarentegen is in spannende oogenblikken de Cdt der luchtstrijd krachten er voor verantwoordelijk, dat de technische voorberei dingen (start-klaar maken der vliegtuigen, warmdraaien der mo toren en het beproeven van de mitrailleurs) zóó zijn getroffen, dat binnen enkele minuten, nadat de bemanning van de opdracht heeft kennis genomen, opgevlogen kan worden. In hoofdzaak zal de taak van de infanterie bestaan in het aange ven van de plaats, waar zich de voorste afdeelingen bevinden, c. q. waar zich de voorste verdedigingslijn bevindt, door middel van het uitleggen van grondlappen. Dit uitleggen geschiedt: le op eigen initiatief, na iedere veran dering in den toestand, waarvan de infanterie meent, dat deze nog niet aan de gevechtsleiding bekend is; 2e. op verzoek van het verbindingsvlieghiig. Hieraan zal de infan terie ten allen tiide gevolg geven. Zij moet er van overtuigd zijn, dat dit verzoek alleen gedaan zal worden, wanneer de noodzakelijkheid dit gebiedt; 3e. op een bepaald afgesproken uur; 4. na het bereiken van een bepaalde lijn. De infanterie-commandanten nemen maatregelen, dat. zoodra het vliegtuig wordt herkend, dit blijvend wordt waargenomen. Zijn zij bekend met het uur waarop het vliegtuig boven hunne linies zal verschijnen, dan nemen zij maatregelen, dat naar het vliegtuig wordt uitgezien. De oordeelkundige plaatsing der seinmiddelen bij te geven seinen vjd grond (plaatsing der grondlappen enz.) is van groot 337

Indisch Militair Tijdschrift | 1925 | | pagina 63