342 Voorts 1 verbindingscompagnie, 1 molortreinsectie en 1 treinsectie met paardentractie. Cavaleristisch Tijdschrift Februari 1925. Hierin vinden we ,,0. H. Grens- beveiliging, beveiliging van den opmarsch en opheldering tegen Rusland, Augustus 1914" van Oberst v. Waldstatten, als eerste gedeelte van een serie artikelen. In „Uit de Practijk" worden door de redactie eenige beschouwingen van de hand van een gewezen Duitschen cavalerie-generaal ter kennis van de lezers gebracht. Hierin worden onder meer behandeld: bevelstechniek, het nut der cavalerie in den modernen oorlog (conclusie voor ordonnansendienst en verkenning is de cavalerie niet door wielrijders te vervangen) en sa menwerking tusschen cavalerie en wielrijders. Verder twee bijdragen op het gebied der rijkunst n. 1. „Over den rugganger" door X. en „Die Seitengange" van Aug. D. Uit ,Ons Élement" van 7 Maart 1925 vermelden wij „De Lexington en Saratoga, die ten gevolge van het verdrag van Was hington niet mochten worden afgebouwd als slagkruisers, naderen hun voltooiing als moederschepen voor vliegtuigen. Volgens het schema van aan bouw dateerend uit 1916 zouden de schepen per stuk niet meer dan 16,5 millioen dollar kosten. De aanbouw werd aanvankelijk 1en gevolge van den oorlog uitgesteld. Na de tot stand koming van het verdrag van Washington, bleek dat er per stuk 23 millioen dollars noodig was om de schepen als moederschepen voor vliegtuigen te voltooien. Thans echter is gebleken dat de schepen per stuk zullen komen op 34 millioen dollars. De snelheid van de Lexington en Saratoga wordt 35 mij' per uur, het vermogen is 180.010 P. K. Deze groote snelheid is gekozen, omdat de be wapening en bescherming licht zijn. Ieder schip zal 72 vliegtuigen voeren!' Bk.

Indisch Militair Tijdschrift | 1925 | | pagina 68