398 Revue militaire suisse. Février 1925. Als voornaamste artikelen hieruit vermelden we. „Une légende. La faillite de la fortification permanente pendant la grande guerre", dat in dit nummer vervolgd wordt met de operatiën om Antwerpen. Bij het lezen hiervan dringt zich telkens weer de vraag naar voren, waarom een meerderheid in getalsterkte zich door een minderheid van bovendien nog 2e-rangs troepen in een vesting heeft laten opsluiten. Voorts een artikel „Artilleries comparées" geschreven naar aanleiding van door F. de Castelnau, generaal von Kuhl en generaal Rohna in diverse tijdschriften opgenomen artikelen, die de Fr. en D. artillerie vergelijkend beschouwen. De schrijver in de Revue Militaire Suisse komt ook voor Zwitserland tot de gevolgtrekking, dat bij de lichte veldartillerie vooral in vredestijd de neiging bestaat meer aandacht te besteden aan de bespanning dan aan het schieten en dat in het algemeen in vredestijd de Dewegelijkneid, in oorlogstijd het ballistisch vermogen naar voren komen. Infantry Journal, February 1925. Onder het motto „The Japanese Army basedon its a mament, its resources and its morale, is a factor of the first order" geeft de redactie een overzicht van de wording van het Japansche Leger, daarbij tenslotte de laatste groote reorganisatie in beschouwing nemende. Een frissche geest ademt het artikeltje „The Mysterious Weapon", waarin betoogd wordt, dat welke uitvindingen ook gedaan mogen worden: „The safety of our country rests now as in the past and will rest in the future on the courage, will, and ability of our citizens".; zulks als antwoord aan hen, die vermeenen, dat defensie door de nieuwste uitvindingen een hopelooze zaak zou worden, Een stukje krijgsgeschiedenis in zakboekformaat is „The landbattle of Manila", dat zich, ook al door de bijgevoegde goede foto's, prettig laat lezen. In „Flanking Machine-gun fire" betoogt majoor C. E, Hudson dat de meeste aanvallen worden gestuit niet door rechtstreeksch vuur van het aan gevallen object maar door flankeerend vuur uit andere opstellingen. Hoeveel waarde of schrijver hecht aan het flankeerende vuur van mitrail leurs blijkt wel daaruit, dat hij indeeling van 1 of 2 tanks per bataljon aanbeveelt om bij den aanval af te rekenen met deze flankeerende opstel lingen 1 Onder „Editorial" vinden we „The Army blue" een beloog tot wederinvoering van een donkerblauwe uniform voor het Amerikaansche leger. „No man likes to wear his working clothes continually, and yet that is what the Army has been doing since 1917." La Revue d'Infanterie. Février 1925. Uit een interessant artikel „Infan terie franqaise, infanterie allemande." door lieutenant-colonel Mollard, ge schreven naar aanleiding van het veelbesproken „Material oder Moral" van von Taysen, willen we als het meest typeerende gedeelte het volgende citeeien „Au point de vue de la tactique, les idéés directrices des règlements sont presque toutes appliquées avec exagération. Cette tendance entraine de lourdes fautes d'exécution. Ce sont: a) Le manque de liaison de l'infanlerie et des autres armes. A force d'entendre répéter qu'elle ne doit pas attendre, pour avancer, le secours des armes soeurs, l'infanterie finit par s'imaginer qu'elle peut faire tout a elle seule. Aussi, voit-on déclencher des assauts sans préparation suf fi sante par le feu; on signale l'imprudence d'unités qui progressent sans couvrir leurs flancs. b) L'excès d'esprit offensif. Les généraux allemands constatent fréquem- ment l'absence compléte de plan de feu. Souvent, les groupes de tirail leurs sortent de leurs abris au début et au cours de l'attaque, sans être suffisamment protégés même par le feu de leurs mitrailleuses légères; les

Indisch Militair Tijdschrift | 1925 | | pagina 56