406 Naar aanleiding van een vroeger in het Militar-Wochenblatt verschenen artikel, waarin op een lichtere lichte mitrailleur wordt aangedrongen, brengt Lt. Brandt in „Leichtes Machinengewehr oder Machinenpistole" het idee te berde om het machinepistool in verbeterden vorm de lichte mitrailleur te doen vervangen. Idem 11 Februari 1S25. Hieruit vermelden we: „Indische Manöver" een verslag over de groote, in januari j.i, in Engelsch-lndië gehouden manoeu vres; verder een opstel „Gedanken über die Zusammensetzung eines Infanterie-Regiments in einem neuzeitlichen Heere", waarvan het vervolg in een volgend nummer verschijnt. Oberst a. D. Frhr v. Weitershausen behandelt „Die artilleristïsche Ver- starkung der Divisionsartillerie im Groszkampf, Bewegungskrieg r:nd Rückzug". In den bewegingsoorlog acht hij 35 batterijen in totaal het maximum per divisie, dat ;s dus 15 boven de normale sterkte der divisie artillerie (volgens Europeesche opvattingen). Bij dit nummer behoort weer als bijlage een nummer van „Der Kampf- wagen." Idem 13 Februar 1925. Hierin vinden we het vervolg van „Gedanken über Zusammensetzung eines Infanterie-Regiments in einem neuzeitlichen Heere". Hier'n wordt o. a. de wenschelijkheid van het infanterie-geschut (1 batterij a 3 stukken) bij het bataljon, dus niet bij het regiment, aanbe volen. Evenzoo per bataljon een „Nachrichten"-sectie. Voorts een compagnie zware mitrailleurs en 3 compagnieën infanterie (minimum gevechtssterkte: 150 man). Per regiment wenscht schrijver: 3 bataljons, 1 tankafweercomp. 1 „Nach- richten"-scctie en een lichte infanterie munitie-colonne. Geen autotractie in het regiment infanterie, alles met paarden bespannen. Voor de tankaf- weercompagnie acht hij een zware mitrailleur, kaliber 20 m. M., aangewezen, Een sympathiek artikeltje is dat van Oberst A,D. Blümner: „Unserem treuen Kriegskameraden, dein Pferde", waarin de trouwe pretentielooze prestaties van het paard in den oorlog worden herdacht. Idem 25 Februar 1925. Een vertaald uittreksel van een Amerikaansch courantenartikel getiteld: „Das Zeitalter der Luftfahrt" en bewerkt naar het oorspronkelijke van oen Amerik. Sous-chef van den luchtvaartdienst, viaagt in dit nummer de aandacht Door schrijver wordt verwacht, dat in de toekomst de Europeesche staten hun luchtmacht als hoofdwapen en niet metr als hulporgaan zullen gaan organiseeren. Lezenswaard is ook: „Die Bedeutung der Leibesübungen für den Werdegang des Soldaten". Ook in Duitschland schijnt sport en andere oefening in het leger nog wel eens te botsen, evenals bij ons. Voorts wordt de kort geleden gestorven Zwitsersche generaal Ulrich Wille herdacht. Hij wordt o.a. als een fel tegenstander van den Volkenbond genoemd. Bk.

Indisch Militair Tijdschrift | 1925 | | pagina 64