a. wetten, als vroeger b. algemeene maatregelen van bestuur, met een beperkter ter rein dan vroeger; c. ordonnantiën, die geheel in karakter verschillen van de vroe gere ordonnantiën doordat overeenstemming tusschen G. G. en Volksraad wordt vereischt; d. regeeringsverordeningen, bestrijkende een gedeelte van het terrein, vroeger door ordonnantiën beheerscht, en in het bij zonder hierdoor gekenmerkt, dat zij een gevolg zijn van een bij wet, algemeenen maatregel van bestuur of ordonnantie aan den G. G. verstrekte opdracht tot nadere regeling. 11. Thans overgaande tot bespreking van eenige onderwerpen, die ons in het bijzonder belang inboezemen, worde in de eerste plaats de aandacht gevraagd voor artikel 19 van de wet op de St. Inr tegenover art. 42 R. R., waarvan de eerste twee leden gelijklui dend zijn, doch de leden 3 t|m 6 opmerkelijke verschillen vertoo- nen, gelijk hieronder moge blijken. Art. 42 R. R. 3. De officieren worden door den Koning of door den Gouverneur- Generaal benoemd, al naar gelang hij, die aldus benoemd wordt, verblijf houdt buiten dan wel binnen Ne- derlandsch-lndië. 4. Op den voet, bij alge meene verordening te bepalen, worden de ran gen van opperofficier ver leend door den Koning en geschieden alle overige be vorderingen van officieren door den Gouverneur-Gene raal. 5. De opperofficieren en alle buiten Nederlandsch - Indië vertoevende officieren wor den ontslagen door den Ko ning, alle overige officieren door den Gouverneur-Gene raal, een en ander op den voet, bij algemeene ver ordening te bepalen. Art. 19 I St. Inr. 3. De officieren worden door den Gouverneur- Generaal benoemd. 4. Op den voet, bij algemeenen maatregel van bestuur te be palen, worden de rangen van opperofficier verleend door den Koning alle overige bevorderingen van de officie ren geschieden door den Gouverneur-Generaal, op den voet, bij ordonnantie te bepalen. 5. De opperofficieren worden ontslagen door den Koning, alle overige officieren door den Gouverneur-Generaal, een en ander op den voet, bij ordonnantie, en, voorzoover de opperofficie ren betreft, bij algemeenen maatregel van bestuur te be palen. 447

Indisch Militair Tijdschrift | 1925 | | pagina 39