5. MEDEDEELING VAN HET BESTUUR. In de op 29 Juni j. 1. gehouden algemeene vergadering der l.K. V. is het voorstel, om van artikel 8 huishoudelijk Reglement, luidende „Die voor het lidmaatschap wenscht te bedanken, is verplicht hiervan vóór den 1sten October schriftelijk kennis te geven, in Indiè aan den Secretaris, in Nederland aan den Correspondent der Vereeniging. Geschiedt die kennisgeving later, dan is men opnieuw verbonden voor het volgende werkjaar, dat telkens den lsten Januari begint. Het lidmaatschap houdt op met het einde van het werkjaar waarin een lid den militairen dienst verlaat, tenzij de betrokkene den wensch te kennen geeft lid te blijven", de woorden „vóór den len October schriftelijk kennis te geven, in Indië aan den Secretaris, in Nederland aan den Correspondent" te doen luiden „schriftelijk kennis te geven, in Nederland vóór 1 December aan den Correspondent, in Indië vóór 31 December aan den Secretaris", met algemeene stemmen aangenomen. 449 6. VOLKSRAAD. Uit afdeelingsverslag en memorie van antwoord IXe Afdeeling Departement van Oorlog. (Afd. Versl.) 1. Defensie. Het wekte bij verschillende leden bevreemding dat blijkbaar nog steeds op de uitgaven voor het leger wordt bezuinigd, terwijl de toestand van 's Lands geldmiddelen zulks niet gebiedend nood zakelijk maakt en de maritieme weermiddelen in zoodanigen toestand verkeeren, dat aan de marine zeker niet de hoofdrol bij de verdediging van onze souvereine rechten kan worden opgedragen. Verwacht had mogen worden, dat met de moderniseering van het leger krachtiger ware voortgegaan en gelden waren beschikbaar gesteld voor aanschaffing van die technische middelen, waaraan het leger dringend behoefte heeft, wil het in staat zijn tegen een modern bewapenden tegenstander op te treden. In stede daarvan wordt eene vermindering van het wapen der artillerie voorgesteld. Gevraagd werd, of in de taak van het leger in oorlogstijd wijziging werd gebracht, nadat bekend was geworden, dat de vlootwet in Neder land niet in behandeling zou worden genomen. Uit de begrootingsstukkerc valt niet te ontdekken, op welke grondslagen de defensie thans zal rusten. (Mem. v. Antw.) §1. Defensie. Ter inlichting van die leden, bij wie, met het oog op de defensie-be langen, de bezuiniging op de legeruitgaven in de onderhavige begrooting bevreemding heeft gewekt, zij medegedeeld, dat die bezuiniging in hoofd zaak het gevolg is van de consequente doorvoering van het voor de nieuwe leger-samenstelling aanvaarde beginsel van een zoo ruim mogelijk

Indisch Militair Tijdschrift | 1925 | | pagina 41