469 Voorts vinden we het slot van „Attaques de la 48e Division les 18 et 19 Juilletl918" en een studie van commandant Marlin over „Les minenwerfer dans l'armée allemande" voorzien van eenige zeer duidelijke schetsteeke- ningen. „Schweizerische Viertel)ahrsschrift für Kriegswissenschaft" 1926. Heft 1 Hierin een „in memoriam" voor generaal Ulrich Wille. Voorts een uitgebreide studie over „Die Krisis der Marneschlacht" Colonel Lebaud schrijft „Mes impressions de guerre" waarin datgene behandeld is, dat hij als ooggetuige heeft waargenomen. Hieronder valt ook de slag bij Ethe. Treffend is ook „Tiroler Standschützen" van generaal C. D. von Fabini. Bulletin be'ge des sciences militaires. Mars 1925. Les opërations de l'armée beige" wordt vervolgd evenals „Principes et méthodes de guerre dans Ia campagne Russo-japonaise". Voorts verschijnt „La défense deNamuren 1914" naar aanleiding van een studie van den Fr. colonel Bujac. „l'infanterie sous le Feu" is een critische studie over het gevecht der compagnie infanterie waarin het vraagstuk wordt besproken of het beter is alle onderdeden der compagnie van geweermitrailleurs te voorzien dan wel een gedeelte dier eenheden te organiseeren als vuureenheid (met gew. mitr.) en de rest als stooteenheid (zonder O. M.) Van „La compagnie de Minenwerfer" verschijnt in dit nummer het lie en laatste gedeelte. Militair Wochenblatt. 5 Marz 1925. No. 33. bevat het eerste vervolg van „Taktisch-artilleristische Gedanken über Gegenwart und Zukunft"; verder een vlot geschreven artikel „Ueber den Sattelzwang junger Pferde und wie man sich ihm gegenüber verhalt" van Obersf A. D. Bliimner en de oplossing van Taktische Aufgabe No. 5" Idem 11 Marz 1925 No. 34. Naar aanleiding van een gelijknamig artikel door Ir. Brandt in het Militar Wochenblatt van 1925 No. 29 schrijft Leutnant Reinhardt „Leichtes Maschinengewehr oder Maschinenpistole". Hij kant zich tegen het vervangen der geweermitrailleurs door machinepistolen, vooral omdat het groote voordeel van de zeer vlakke baan verloren zou gaan. Verder treffen we aan „Taktische Aufgabe No. 6." Idem 18 Marz 1925 No. 25. Hieruit vermelden we: „Der Abtransport des XV ArmeekorDS nach der Schlacht bei Mülhausen" een voorbeeld van spoorwegvervoer onder zeer moeilijke omstandigheden en waarbij veel wrijving ontstond tengevolge van onvoldoende samenwerking tusschen den troep en de spoorwegautoriteiten. Het eerste deel van „Das französische Generalstabswerk über den Weltkrieg" wordt besproken, voorts een artikel „Ueber Kavallerieverwen- dung." Idem 25 Marz No. 36. Generaal von Kuhl behandelt eenige „Streitfragen des Weltkrieges" naar aanleiding van den inhoud van een door generaal Kabisch onder dien titel gepubliceerd boek. Verder bevat dit nummer: „Der Stand der Tankfrage im Tschechoslo- wakischen Heere" en een kort artikel van majoor Buhle over „Was musz der Fiihrer einer bespannten Formation vom Zugpferd wissen De maandelijksche bijlage „Der Kampfwagen" bevat o. m. „Verhalten der I nfanterie gegenüber dem Kampfwagen", waarin wordt aangetoond dat infanterie met hoog moreel een aanval van vechtwagens niet behoeft te duchten. Revue militaire frangaise. Mars 1925. Van de hand van generaal Camon verschijnt het eerste gedeelte van „La motorisation de l'armée". Schrijver is van oordeel dat zoowel op strategisch als op tactisch gebied de vervanging van het paard door den motor om verschillende redenen in de toekomst noodig zal zijn maar dat, om met kennis van zaken beslissingen te kunnen nemen, het nog noodig is van de verschillende daarbij zich voordoende problemen een geduldige studie te maken. Hij zegt o.a.:

Indisch Militair Tijdschrift | 1925 | | pagina 61