472 any iron or brass foundry couid make good cannon, and guns and gun powder were easily made, so that rebels could be as well armed as re gular troops. But now no rebels would have a chance, because they would have no arsenals to provide the latest kind of weapon and maintain the supplies of ammunition. The railways couid carrey 10.000 men in twenty- four hours to any part of the country who couid immediately put down any rebellion, unless it was in remote mountains." Hoewel de verhoudingen in Rr.lndië geheel anders zijn dan in ons Ned. Indië, bevat de bovenbedoelde lezing toch veel wat ook voor ons het overdenken waard is. Uit de Literary section" van dit tijdschriftnummer vermelden we „The call of the East"dat ook zal spreken tot den Neder lander, die zijn Indië heeft leeren liefhebben. The Journ 1 of the United Service Institution of India. April 1925. Uit dit tijdschrift vermelden we de volgende belangrijke artikelen: „Lewis guns in frontier warfare", een antwoord op het gelijknamige artikel in het Januari-nummer. In dit antwoord wijt de schrijver de reputatie welke de machinegeweren in den wereldoorlog verkregen, nl. van de voornaamste infanteriewapens te zijn, o a.aan de volgende bijzondere omstandigheden: a. geringe geoefendheid van alle troepen in de latere oorlogsjaren; b. invloed van den stellingoorlog waarin de munitieaanvoer verzekerd was, de machinegeweren zoodanig waren opgesteld dat ze gedekt stonden en beschermd tegen flankvuur, terwijl het enfileerend vuur ermede mogelijk was. Hiervan uitgaande vestigt hij de aandacht erop dat in „Frontier warfare" deze omstandigheden dikwijls anders zullen zijn en dat het dus niet juist is de indeeling der lichte mitrailleurs bij de infanterie voor die soort van s u1-- te- baseeren °P ervaringen van den wereldoorlog. Hij wijst er op, dat in „Frontier warfare" de „tactical offensive mobi lity of ouronfantry in general and of our platoons in particular" voorname lijk afhankelijk is van „(a) The power of opening fire, not necessarily of great volume, but of great accuracy, in the minimum time in any direction against small and probably vast moving targets. (b) Tne power of moving with great rapidity, over rock and cliff through scurb, in fact every conceivable kind of bad going except marshland." En aan deze eischen wordt z. i. niet voldaan door het indeelen van lichte mitrailleurs bij ieder onderdeel der compagnie. Wij vermelden dit artikel voornamelijk, omdat het een goed voorbeeld levert van de waarheid, dat ook de bewapeningseischen ten zeerste rekening moeten houden met het terrein waarin men op zal treden en de strijdwijze die men er denkt te zullen toepassen. Een volgend interessant artikel is: „Cavalry in mobile warfare" waarin uit de veldtochten in Mesopotamië en Palestina eenige voorbeelden wor den aangehaald van hetgeen met cavalerie is te bereiken wanneer vuur eii beweging door een vastbesloten aanvoerder op de juiste wijze worden uitgebuit. Zoo lezen we het relaas van eenige te paard tegen een in stelling staanden, goed bewapenden tegenstander, met succes uitgevoerde cavalerie- aanvallen. Inderdaad geven deze voorbeelden uit den zuiveren bewegingsoorlog een zwaar tegenwicht tegen de conclusiën welke sommigen meenen te moeten trekken uit de ervaringen opgedaan op het Westelijke front, welke con clusiën zouden leiden tot eene ontkenning van het bestaansrecht der cavalerie. Het derde artikel waarop wij de aandacht willen vestigen is: „Cavalry versus armoured cars" geschreven naar aanleiding van de laatstgehouden manoeuvres in Engelsch-lndië. Infantry Journal. April 1925. Dit is een „Panama Number" en bevat

Indisch Militair Tijdschrift | 1925 | | pagina 64