Tevens worden vele gegevens verstrekt over de inrichting van deze basis waaronder het bouwen van zestig zeer groote petroleum-reservoirs met een inhoud van eenige honderduizenden liters, tegen waarneming uit de lucht gedekt doordat ze gelegen zijn in de rubbertuinen en voorzien van onderaardsche pijpleidingen naar de haven en naar marine tanks. Generaal Ian Hamilton achtte bij een kortgeleden gehouden bezichtiging verdrievoudiging van het thans bestaande garnizoen in Singapore noodip en beval hetoprichten van een mobiel detachement van 10.000 man, bestaan de uit Maleische strijdkrachten, aan ter afdoende bescherming van'de basis. In Amerika wordt een heftige strijd gevoerd over het oprichten vaneen luchtvaartministerie. Hiertegen verzetten de marineautoriteiten zich ten sterkste. In „Pas de ministère de l'air" worden de motieven der marine tegen het plan in het kort opgesomd. Onder het hoofd „Etats Unis d'Amérique" vinden we voorts gegevens over den nieuwsten snellen kruiser Memphis en over de tot vliegtuig schepen omgebouwd wordende slagkruisers Lexington en Saratoga, die een snelheid krijgen van 34 a 35 knoopen en ieder 72 vliegtuigen vervoeren. Voorts een en ander over den 12 m.M. luchtafweermitrailleur en het nieuwste 7,5 c. M. luchtafweergeschut. Onder het hoofd „Japon" worden de aldaar in de laatste jaren gebouwde en op stapel gezette nieuwe eenheden besproken. Wij citeeren daaruit: „Si l'on résumé le nombre des batiments nouveaux au Japon depuis l'armistice, on constate qu'il a mis en service 11 croiseurs. Dans les trois années qui viennent de s'écouler, Ie Japon a, en outre, entrepris la con struction de 10 unites l'Yubari, 3 de la classe Sendai, 4 de Ia classe Kako de 7.100 tonnes, et 2 de Ia classe Nachi de 10.000 tonnes. Les bati ments légers construits depuis la guerre s'éièvent done au total de 21 pour Ie Japon. Les unités projetées ou autorisées sont au nombre de 23. Quant aux destroyers, Ie Japon en a achevé 6 l'année dernière 4 de 1.400 tonnes et 2 de 900 tonnes. L'effectif en destroyers est actuellement de 101. L'activité sous-marine japonnaise n'est pas moins intéressante. Les statistiques pour 1925 en attribuent 51 au Japon. En 1924, 9 unités furent terminées, 12 restèrent en construction et 12 furent projetées." Wat betreft de nieuwste 7000-tons kruisers (type Furutaka) lezen we dat zij met hun bewapening van 8X20,3 cM L/50 een salvo van 1500 Eng. ponden kunnen brengen op 10 Eng. mijlen tegen de nieuwste Amerikaan- sche kruisers (type Omaha, bewapening 12X15,2 cM. L/53) slechts 840 pond op 8 Eng. mijlen. Uit de Japansche pers worden eenige aanhalingen gedaan waaruit blijkt dat de Engelsche Singapore-basisplannen daar nog steeds met Ieede oogen worden aangezien. Bulletin beige des scienses militaires. Avril 1925. Hierin het vervolg van de gedetailleerde krijgsgeschiedenis: „Les opérations de l'armée beige, etc." en eveneens van „Principes et méthodes de guerre dans la campagne Russo-Japonais". Colonel Poulëur behandelt „Questions d'artillerie" waarin hij o. a. aan de hand van de tactische beginselen, neergelegd in de Belgische „In struction provisoire sur le combat des grandes unités 1924" aantoont dat öf het Belgische geschut vervangen zal moeten worden door nieuw met grooter dracht, dan wel de tactische voorschriften aangepast zullen moeten worden aan het bestaande geschut. In hetzelfde artikel worden nog de telefoon-organisaties der Belg. artillerie alsook de voorbereiding der hoogere artillerie-staven besproken. Voorts vinden we in dit nummer nog een artikel op zuiver schiettechnisch gebied, nl. „Note sur la méthode des indices Rousseau" waarin een be paalde methode van schieten met waarneming uit 2 zijposten wordt be sproken en een artikel „Tir reduit au canon" waarin aanwijzingen voor komen om meer schietoefeningen met geschut te kunnen houden dar. de 474

Indisch Militair Tijdschrift | 1925 | | pagina 66