600 l'oubli, par l'infanterie, de la vertu de la manoeuvre et du pouvoirde décision du choc, Ie désir de faire la guerre sans s'exposer a des pertes, l'inflation hors de raison des armes a matériel aux dépens de l'infanterie," waaruit wel blijkt, dat oogenschijnlijk groote verschillen in tactisch inzicht door de wrijving van onderlinge vergelijking in vele gevallen tot eenminimum afslijten. Voorts verschijnt het Ve gedeelte van het lezenswaardige, levendig geschreven: „Une bataille de rencontre. Virton" van den bekenden comman dant Grasset. Colonel Pagézy besluit het interessante artikel over„Tir contre avions et D. C- Aterwijl „Poudres et explosifs (1914 1918)" door den com mandant Duchemin wordt vervolgd. The Field Artillery Journal. May-June 1925. Een eigenaardig artikel is „The Young officer's spare time" door Fabian. Hierin komt de schrijver tot de conclusie dat de Amerikaansche jonge officieren zeer weinig geneigd zijn tot studie en zeer veel tot „movies, follies, enz." en als lectuur boeken als „The Sheik", The beautiful ard damned" enz. verkiezen boven ernstiger boeken. Hij houdt een pleidooi om de jongere generatie ertoe te brengen een gedeelte van hun vrijen tijd aan ernstiger bezigheden te wijden. „Notes on field glasses" geeft een uitstekend overzicht van de theorie waarop de constructie van kijkers in het algemeen berust. Duidelijke schetsen maken het lezen gemakkelijk. Waar in de vakliteratuur pro en contra van paarden- en autotractie aan de orde van den dag zijn, geeft het artikel „Animal transportation for field artillery" een aardige variatie op dit gebied door andere dieren w.o. os, kameel, olifant, hond, rendier, ezel en zelfs lama in beschouwing te nemen voor wat hun waarde als beweegkracht voor lichte artillerie betreft. „Useful hints in care and managements of horses and mules" wordt ter lezing aanbevolen, Het geeft inderdaad nuttige wenken gebaseerd op practische ervaring. Onder „Current Field Artillery Notes" vinden we beschouwingen over de in Amerika veel besproken vereeniging van leger-, vloot- en civiele lucht vaart onder een departement van luchtvaart. Ook vonden we daar o. m- de volgende getallen over het gebruik van oorlogsgas benoodigde hoeveelheid per 100 vierkante yards: phosgeen185 lbs phosgeen chloropicrin 250 lbs chloropicrin 500 lbs mosterdgas 185 lbs La Revue d' Infanterie. Mai 1925. Hierin wordt de studie „L infanterie dans la prise de contact. Étude de i' engagement de la 42e division le 21 Aoüt 1914" vervolgd. Hierin wordt voortgegaan met het toetsen van de toen uitgegeven bevelen en de uitwerking daarvan aan de tegenwoordige inzichten en voorschriften. Van „Ce que tout officier doit savoir de l'artillerie" geeft dit numme1" het lie hoofdstuk. Het behandelt het in de richting stellen der batterij, het vuur volgens de kaart, vuuroverbrenging en het wezen van het z. g- „plan directeur". Lieutenant-colonel Tonnet schrijft een artikel: „Une manoeuvre avec tirs réels au camp de Chalons". Schrijver is van meening dat het mogelijk is gevechtsoefeningen met scherpe patronen te houden zonder om veilig heidsredenen de werkelijkheid te veel te verwringen. De herinnering aan de vroegere s.i.a. t. der artillerie in Ned.-lndië doen ons nog steeds zeer sceptisch tegenover deze meening staan! Verder vinden we het slotartikel van „Opérations de couverture dans la Woëvre en 1914". Capiiaine Tournaire behandelt het vraagstuk: „Tir indirect des mitrail leuses Le problème du pointage". Terecht wijst hij er op dat voor de

Indisch Militair Tijdschrift | 1925 | | pagina 56