601 mitrailleurs het geval van „tir sur zone'' veel meer zal voorkomen dan voor de artillerie, omdat waarneming der kogelaanslagen bij indirect vuur van mitrailleurs zeer hooge uitzondering zal zijn. Tir sur zóne vereischt in de eerste plaats een zeer nauwkeurige richting. Schrijver stelt zich ten doel aanwijzingen ten nutte daarvan te geven en de artillerist ziet bekende termen als „direction-repère" en „repères de position" in het woordenboek der mitrailleurs verschijnen. In de „Nouvelles militaires de l'Étranger", vinden we de volgende getallen overgenomen uit het Duitsche voorschrift „Truppenführung Consommation a prévoir pour une bataille en guerre de mouvement. 120 cartouches par fusil ou carabine. 3.000 cartouches par mitrailleuse légère. 4 500 cartouches par mitrailleuse lourde. 120 bombes par minenwerfer léger. 30 bombes par minenwerfer moyen. 180 obus par canon d'infanterie 40 grenades a manches par compagnie d'infanterie. 40 grenades a fusil (genre V. B.) par compagnie d'infanterie. Artilleritische Monatshefte. Mai/Juni 1925. Generaal Rohne vervolgt de studie over „Gröszte Schuszweite und Geschoszwirkung1'. Hierin toetst hij o.a. het door den Fr. generaal Herr theoretisch ontworpen veldkanon van 7.5 c. M. met een gewicht in batterij van 1500 KG., een projectielgewicht van 8 KG. en een max. dracht van 14 KM. aan door hem opgestelde formules. Hij komt dan tot de conclusie dat het kanon-Herr mogelijk kan zijn, maar dat alle meer belovende projecten uit de vakliteratuur naar het rijk der fabelen moeten worden verwezen. Majoor A. D. P. Buhle geeft een artikel over: „Ueber die Einwirkung von Kampfgas auf die Zugtiere". Hij wijst o. m. op de noodzakelijkheid van voetbescherming voor dieren, die met mosterdgas besmet terrein moeten betreden en stelt de volgende conclusie j „Wir mussen, abgesehen von systematischer entspr. Ausbildung im Frieden, unsere Offiziere und Fahrer mit den Gasschutzmitteln für Pferde vertraut machen und die Pferde lehren, sich ruhig die Maske anlegen zu lassen. Die Wirkung der Kampfgase auf die Zugtiere kann teilweise, oder völlige Auszergefechtsetzung der Bespannungen sein". Onder „Verschiedenes" vinden we de volgende gegevens van een in Noorwegen in te voeren nieuwen 7,5 cM berg-houwitsergewicht in batterij ±500 KG. prj. gew. 6,5 KG- Vo 330 M. max. dracht 7200 M. Ver gelijkt men deze getallen met de overeenkomstige van ons nieuwe berg- geschut, dan bedenke men dat het onze een bergkanon (of nog beter eigenlijk een draagbaar veldkanon) is en het Noorweegsche een zuivere houwitser. Revue d'Artillerie 15 Mai 1925. In verband met het groote belang (voor Frankrijk) van het vraagstuk der brandstoffen voor motoren schrijft generaal X een „Note sommaire sur les carburants'" Voorts het eerste gedee'te van „Développement des principals fabri cations de guerre en Allemagne (1914 1918)" door lieutenant-colonel Gavard. Ook vestigen we de aandacht op een opstel „Recherche des positions et observatoires d'artillerïe" en een ander L'artillerie et l'automobile en Allemagne". Uit „Renseignements divers" vermelden we een staatje, dateereude van 1917 en behoorende bij een circulaire van het Fr. ministerie van bewa pening.

Indisch Militair Tijdschrift | 1925 | | pagina 57