6. MEDEDEELINGEN VAN HET CENTRAAL DEPOT VAN REGLEMENTEN. 647 En thans werd het verzoek gedaan om ook in Indië een afdeeling van deze vereeniging te stichten, waaraan bereids gevolg is gegeven. Want ook in Indië zitten vele oud-gemobiliseerden en ook zij zullen er zeker iets voor voelen om de reeds geslagen banden der mobilisatie-jaren door een vereenigingsband te versterken. Het bestuur van de afdeeling Ned-Indië van de Vereeniging van Ge rechtigden tot het dragen van het Mobilisatie-Kruis is voorloopig als volgt samengesteld Voorzitter: Jhr. E.J, van Lidth de Jeude, Hoofdredacteur Nieuws v.d. Dag v. N.I. Secretaris-Penningmeester: J.G. Kaan, Matramanlaan 48, Meester- Cornelis. Adhaesie-betuigingen van in Indië verblijfhoudenden, die iets voor het doel en streven der vereeniging voelen, en die in de jaren tusschen 1914 en 1918 gemobiliseerd zijn geweest, kunnen aan de leden van het voor loopig bestuur worden toegezonden. Daarna zal zoo spoedig mogelijk een definitieve vergadering plaats hebben. De contributie is in Holland opzettelijk zeer laag gesteld, n.l. f 0.25 minimum per jaar, om te maken, dat zulks voor geen enkelen oud-gemo biliseerde een bezwaar kon zijn om tot de vereeniging toe te treden, en er zal geen reden zijn om de contributie voor de afdeeling Irdië veel hooger te stellen. Oud-gemobiliseerden in Indië, zendt dus Uw betuiging van instemming aan het voorloopig bestuur toe!" No. 40. (2-9-'25) Het exercitiereglement der Infanterie („R.I. uitgave 1925") zal 24 Sep tember a. s. (datum der eerste aflevering) aan de archieven en personen op Java en Madoera worden verzonden. Door de invoering komt te vervallen R. I. uitgave 1924. Moet in het bezit zijn van als aangegeven in de nieuwe Infanteiieorder no. 16 voor het oude R. I. De aflevering van het R L zal geleidelijk geschieden; naarmate daarvan zal aan de aanvragen worden voldaan. Aangezien de prijs nog niet bekend is, wordt de wijze van verstrekking tegen betaling als volgt geregeld. De PL (mil.) commandanten op Java en Madoera dienen een totaal op gaaf in voor het garnizoen, de afdeelingshoofden van het D.v. O. voor hunne afdeeling, waarna aan deze gezaghebbenden de gevraagde exem plaren worden gezonden en deze zoodra de prijs wordt bekend gemaakt, het totaal bedrag toezenden aan het C D.R. In verband met het bovenstaande worden deze aanvragen (die uitsluitend het R. I. bevatten) van af heden ingewacht. N.B. Aan het gestelde in mededeeling no. 39 bij V. „Moet in het bezit zijn van moet worden toegevoegd „administrateurs van hospitalen"

Indisch Militair Tijdschrift | 1925 | | pagina 39