Steunpunten. „A defensive position should be organized in depth. The strength of the defence will be increased, and the number of troops required for purely defensive duties reduced, if the position consists of a network of defended lo calities echelonned in depth and affording each other mutual support". Tusschenliggende verdedigingswerken zijn slechts in bij zondere omstandigheden noodig (o. a. loopgraven voor com municatie, nachtelijke verdediging en om den vijand op een dwaalspoor te brengen aangaande de eigenlijke punten van weerstand). g. Hindernissen. Een verdedigende stelling wordt verdeeld in sectoren, die aan bepaalde eenheden worden toegewezen. In de sectoren stellen de eenheden zich in de diepte op en zorgen voor hun eigen reserves. De frontuitbreiding van een bataljon bedraagt ongeveer 1000, die van een divisie 4000 7000 yards. Inrichting van de battle position. Zij wordt ingericht als een serie van verdedigende terreinop pervlakken of steunpunten (defended localities). Opstelling voor plaatselijke reserves worden hierachter ingericht; de sectorreser ves komen nog meer achterwaarts. De intervallen tusschen de steunpunten hangen af van de gesteldheid en belangrijkheid van het terrein. De „defended localities", die voorts kunnen dienen ter bescher ming van bepaalde geïsoleerde punten buiten het kader van het verdedigingssysteem, worden als regel bezet door een troepen macht van 1 compagnie 1 bataljon. Zij moeten naar alle zijden verdedigbaar zijn, worden voorzien van hindernissen in front en flanken en moeten gelegenheid verschaffen tot het doen van tegen aanvallen. De „defended localities" bestaan wederom uit een serie van „defence posts", die elkaar onderling ondersteunen, en speciaal vuur moeten kunnen brengen tusschen en voor de naastgelegen steunpunten. Zij zijn naar alle zijden verdedigbaar en kunnen dik wijls bestaan uit korte stukjes loopgraaf. De mitrailleuropstellingen zijn als regel niet in het loopgraafsysteem opgenomen. De bezet ting van een defence post varieert van I secion tot! 1 a 2 platoons. Versperringen, onderkomens voor de bezetting en uitkijkposten moeten aanwezig zijn. Allereerst zullen de opstellingen voor de mitrailleurs worden uitgezocht, benevens goede waarnemingspunten voor de artillerie. „Machine guns form the framework on which the infantry defence of the position is built". Daarna worden de opstellingen voor de infanterie ingericht. De verdediging wordt in drie lijnen gevoerd, 676

Indisch Militair Tijdschrift | 1925 | | pagina 10