in elk waarvan de loopgraven echter niet doorloopend behoeven te zijn. Als regel onderscheidt men: een voorste loopgraaf en 150—200 yards daarachter een ondersteuningsloopgraaf, die tezamen de „fight ing positions" in de verschillende steunpunten vormen; 5001000 yards achter de ondersteuningsloopgraaf is een reserveloopgraaf, i) die dient tot het vormen van meer achterwaartsche steunpunten voor de bezetting der plaatselijke reserves, ingeval de vijand in de battle position is binnengedron gen. Indien tijd beschikbaar is, zullen nog meer achterwaarts, ten behoeve van de sectorreserves, eveneens loopgraven worden inge richt, die evenals de reeds genoemde weer het steunpuntkarakter krijgen. De drie voornaamste loopgravenlijnen (voorste-, ondersteunings- en reserveloopgraven) worden onderling verbonden door ge meenschapsloopgraven. Hetzelfde geldt in zijwaartsche richting voor de steunpunten. Deze laatste verbindingsloopgraven zijn, behalve voor de communicatie, noodig om de loopgravencomplexen in de steunpunten voor den vijand verborgen te houden (verg. het Fransche beginsel). Evenals in Frankrijk kent men hier grendelstellingen of grendelloopgraven (switches), dienende om de breedteuitbreiding van door den vijand gemaakte bressen te be perken. Op deze wijze worden zakken gevormd, waarin de vijand door artillerievuur kan worden vernietigd. Inrichting van de outpost zone. Deze zone doet dienst als een soort buffer voor vijandelijke aanvallen (verg. Fr. position des avant-postes). De diepte ervan hangt af van de terreingesteldheid en den afstand van den vijand tot de battle position. In elk geval moet de diepte zoodanig zijn, dat de oattle position gevrijwaard is voor het vuur der vijande lijke veldartillerie. In den regel bestaat de zone uit drie loopgraaflijnen: een voorste loopgraaf, een ondersteuningsloopgraaf en een lijn van weerstand der voorposten. De inrichting van de outpost zone geschiedt op overeenkomstige wijze als die van de battle position, o. a. met inachtneming van het volgende: het is niet noodig, dat de loopgraafsystemen een even groote F. S. R. kent slechts een hoofdweerstandslijn. „The first essential is to decide on the general line in front of which it is intented to stop the ennemy, and all defensive preparation will be based on the defence of this line". 677

Indisch Militair Tijdschrift | 1925 | | pagina 11