18. Gevechtsvliegtuigen worden vereenigd tot afdeelingen van 10 tot 15 toestellen. Deze afdeelingen worden samengevoegd tot groepen, c. q. deze groepen tot escaders. Aan een zelfstandig opereerende troepen macht worden zoo noodig een of meer groepen c. q. een escader gevechtsvliegtuigen toegevoegd. Voor zoover de commandant dezer troepenmacht vliegtuigaf- deelingen bestemt voor bescherming der eigen waarneming, be- hooren ze in het algemeen ter beschikking gesteld te worden van de conrdten der onderdeelen, van welke zij de waarnemingsvlieg tuigen moeten beveiligen. De overige vliegtuigafdeelingen blijven onder het rechtstreeksch bevel van den conrdt der troepenmacht. Ook de ter beschikking van de onderdeelen gestelde afdeelingen moeten op een enkel bevel van hem voor gezamenlijke offensieve acties ingezet kunnen worden. 19. De volgende soorten vliegtuigen komen in aanmerking voor bombardementstoestellen: a. tegen doelen in de gevechtszone: driepersoonstoestellen met groot defensief vermogen en middelbaar draagvermogen; b. tegen militaire of industrieele werken als regel ver achter het front gelegen: zeer groote drie-of meerpersoonstoestellen ge schikt tot het meevoeren van een aanzienlijken bommenlast. De laatste soort toestellen is weinig geschikt voor het lucht gevecht en zal normaal alleen 's nachts kunnen optreden; zij wor den nachtbombardementsvliegtuigen genoemd. Die der eerste soort noemt men dagbombardementsvliegtuigen. 20. Dagbombardementsvliegtuigen worden in de gevechtszone, doch achter de zóne van de wapenwerking der artillerie, ingezet. Daardoor en door ze harceleerend te doen optreden kunnen naast nraterieele voornamelijk moreele resultaten verkregen worden. 21. Bombardementsvliegtuigen worden samengevoegd tot afdee lingen van ongeveer 10 toestellen; deze weer tot groepen en c. q. escaders. Aan den conrdt van een zelfstandig ageerende troepen macht kan men een of meerdere groepen c. q. een escader ter beschikking stellen. 22. Er moet naar gestreefd worden, vliegtuigverbanden, bestemd voor een bepaalden tak van den militairen vliegdienst, ook ge schikt te doen zijn onr in bijzondere gevallen voor andere doeleinden gebezigd te worden. Bij de keuze van vliegtuigmaterieel en het ontwerpen van de organisatie dier vliegtuigverbanden zal hiermede rekening gehou den dienen te worden. 705

Indisch Militair Tijdschrift | 1925 | | pagina 39