5. De voorschriften voor het gebruik van luchtstrijdkrachten moeten op een uiterst mobielen strijd gebaseerd zijn. De organisatie der vliegtuigafdeelingen moet een zeer snelle verplaatsing over groote afstanden toestaan; daarbij zal rekening moeten gehouden worden met de omstandigheid, dat een vlieg- tuigafdeeling voor haar functioneeren tijdelijk zal moeten kunnen steunen op de grondorganisatie eener zuster-vliegafdeeling. De organisatie van de verbindingsmiddelen moet rekening hou den met een zoo ver mogelijk achterwaartsche opstelling der vliegtuigafdeelingen. 6. Volgens de legerorganisatie zal de N. I. L. A. uit twee vliegtuiggroepen a 3 vliegtuigafdeelingen a 6 vliegtuigen bestaan. Deze sterkte is voor de behoeften van het ageerende leger reeds als zeer minimaal te beschouwen. Voor de rechtstreeksche ver dediging der steunpunten zullen extra luchtstrijdkrachten beschik baar gesteld moeten worden. 7. Omtrent de soort der vliegtuigen uit welke de vliegtuigaf deelingen in de toekomst zullen kjomen te bestaan is nog geen beslissing genomen. In de eerste plaats komen in aanmerking lichte verkenners, tevens geschikt voor tweepersoonsjagers en zware verkenners, tevens geschikt voor bombardements- en zwaar gevechtsvlieg tuig. Van beide soorten ware een gelijk aantal te bezigen. Binnenkort zal men bij de L. A. beschikken over vliegtuigen, die door het aanbrengen van verschillende soorten vleugels ge schikt zijn te maken voor tweepersoons jagersverkenner eener- zijds en tweepersoons zwaren verkenner andererzijds. In het laatste geval voldoen zij feitelijk /niet ten volle aan de eischen voor zwaren verkenner, dagbonibardements- en zwaar gevechts vliegtuig. Aan den anderen kant bieden zij de mogelijkheid van een nog betere aanpassing aan de optredende behoefte, althans indien men voor ieder vliegtuig een dubbel stel vleugels beschik baar houdt. 8. In verband met de geringe sterkte van leger en luchtmacht zal de comdt van een zelfstandig ageerende troepenmacht, die over vliegtuigen beschikt, deze onder zijn rechtstreeksch bevel houden. 9. De wijze waarop de luchtmacht gebruikt zal w/orden is afhankelijk van de sterkte van de vijandelijke luchtmacht; b. de omstandigheid of de luchtmacht in haar geheel aan een zelfde troepenmacht kan worden toegevoegd. Waarneming en de noodzakelijke bescherming der waarneming staan op den voorgrond. Van het individueel verdedigend vermo gen der vliegtuigen zal zooveel mogelijk gebruik gemaakt worden. 707

Indisch Militair Tijdschrift | 1925 | | pagina 41