Ie. Les vues, nécessaires pour la direction, la conduite et l'exécution des feux (feux d'infanterie et feux d'artillerie). L'importance des vues est capital e. 2e. Le dispositif des feux, zorg dragende, dat het vuur onder de gunstigste voorwaarden kan worden afgegeven en dat een goede bescherming van de eigen vuurmiddelen is gewaar borgd. Men verkrijgt dit door een oordeelkundige opstelling dezer middelen in het terrein en goede dekkingen. Speciaal moet zorg worden besteed aan de opstelling der automatische wapens (flan- kement). „L'organisation doit favoriser leur mise en place et leur action sur toute l'étendue du front, elle doit leur assurer la pro tection nécessaire pour les conserver intacts jusqu'au moment du besoin". De dekkingen worden onderscheiden in: Voor de infanterie: a. trous de tirailleurs, b. tranchées (voor het infanterievuur), c. épaulements voor de automatische wapens, infanterie- geschu*, enz., d. inrichtingen voor de verdediging voet voor voet van de com municatiemiddelen, e. schuilplaatsen. Voor de artillerie: al of .niet overdekte geschutemplacementen en inrichtingen voor de nabijverdediging der batterijen (opstel lingen voor het personeel, enz.). 3e. Hindernissen en vernielingen. 4e. Gemeenschappen (open en overdekte of onder- grondsche). 5. Verbindingsmiddelen. 6e. Dekkingen tegen gezicht en vuur (schuilplaatsen). Camouflage is van zeer veel gewicht. „11 est le complément indis pensable de toute organisation du terrain". Camouflage moet preventief werken, d. w. z. moet worden ondernomen vóór den aanvang der werkzaamheden. „Le camou flage après coup est inopérant". Verkeerd toegepaste camouflage is niet alleen zonder nut, maar schadelijk. De camouflage der afzonderlijke deelen is geheel waardeloos, wanneer niet gelijktijdig algemeene maatregelen worden getroffen, om den vijand te verhinderen inzicht te krijgen in het verdedigings systeem en de krachtenverdeeling. Hiermede zijn de voornaamste beginselen uit de desbetreffende Fransche voorschriften weergegeven. Rest nog een cardinaal punt aan te halen: „Pour la troupe, l'organisation du terrain 674

Indisch Militair Tijdschrift | 1925 | | pagina 8