est un acte de combat: le soldat est a la lois un combattant et un travail 1 e u r". 1 ENGELAND. Voorop gesteld wordt, dat elke verdedigende stelling tot het uiterste moet worden vastgehouden. Defensive positions, however strong, are of no value unless their defenders have the will to defend them to the last" en „For all troops actually allotted to the defence of any locality, there is, as far as they are concerned, only one degree of resistance; that is to the last round and the last man, unless definite orders( to the contrary are received bij the commander of those troops".2) Teneinde met succes de verdediging van een terreindeel te voeren, moet de verdediger vóór en niet in de gedeelten vechter!, die van vitaal belang zijn voor de verdediging. Een modern verdedigingssysteem bestaat uit: 1. een battle position; 2. een outpost zone 3). Bij de inrichting van een stelling moet rekening gehouden wor den met het volgende: a. Samenwerking. Het terrein moet een samenwerking van alle wapens mogelijk maken. Het geraamte van de stel ling wordt gevormd door opstellingen voor de automatische wapens en voor de artillerie, ingericht onafhankelijk van de loopgraven. b. Waarneming. Waarneming van het onmiddellijke voor terrein en de naderingswegen is noodzakelijk. c. Gezichtsdekking, niet in het minst tegen waarneming uit de lucht. d. Diepte verdeeling, teneinde het vuur van de vijande lijke artillerie tot verspreiding te nopen. e. Gemeenschappen. „L'organisation du terrain, Iiée a tout acte de guerre, ne doit pas être considérée comme une particularité de Ia dernière campagne. I! faut de plus en plus au combattant une protection contre Ia puissance de l'armement: de tout les boucliers c'est Ie sol qui lui présente le plus simple et le plus puissant. Ni le temps ni les occasions ne manqueront pour y avoir recours travailler, c'est combattre. (Colonel Henry: De l'organisation du terrain, pag. 14). 2) Field Service Regulations II 1924. 3) Manual of Field Works All Arms, 1921 Provisional. F. S. R. maakt deze onderscheiding in den bewegingsoorlog niet; het noemt slechts een in de diepte geëcheloneerde verdedigingsstrook, waarvóór in bepaalde gevallen een „covering position" tijdelijk kan worden bezet. In den stel lingoorlog onderscheidt dit voorschrift een „forward or covering zone" en een „main zone". 675

Indisch Militair Tijdschrift | 1925 | | pagina 9