Waar vrachtauto's van 2 a 2'/2 ton laadvermogen het aange geven materieel vormen, is daardoor het aantal benoodigde auto's 10 reserve) nauwkeurig te bepalen. Rekent men nu per sectie op 1 reparatie-auto en 2 personen auto's (1 voor den commandant en 1 voor het niet op de auto's ingedeelde personeel) en verder op 1 motorrijwiel c.q. bovendien 1 rijwiel, 1 tweewielige keukenaanhangwagen, dan is daarmee het materieel van een sectie bepaald. Met het materieel is tevens de for matie van het personeel vastgesteld, waarbij per auto op 2 be stuurders is te rekenen. Worden maatregelen getroffen (waarover later), die ten doel hebben, dat het materieel steeds compleet blijft, dan is de sectie steeds voor haar zelfstandige taak bere kend, en zal overbelasting dan wel onvoldoende belasting niet behoeven voor te komen. De Commandant zal echter steeds goed doordrongen moeten zijn van de principes, die bij de samenstel ling van de sectie tot grondslag hebben gediend en aan de eene zijde niet door te ver doorgevoerde zorg voor zijn personeel en materieel de vervoerscapaciteit van de sectie mogen verkleinen, doch anderzijds ook niet door overbelasting van zijn sectie de kans mogen loopen een abnormaal groot percentage defecten te krijgen, welke in korten tijd tot uiteenvallen van zijn sectie kun nen leiden. Waar vooral in de eerste maanden van den grooten oorlog verscheidene auto-secties van het Fransche leger een extra zwa- ren dienst hadden, kwam het meermalen voor, dat de sectiecom mandant, in zijn overigens van zijn standpunt beschouwd niet te laken ijver om het personeel zooveel mogelijk ter wille te zijn en cm het materieel in zoo goed mogelijken staat te houden, maatregelen nam of toestanden toeliet, die tot belangrijke verla ging van de vervoerscapaciteit van de sectie leidden. Het spreekt vanzelf, dat hiertegen streng moest worden opgetreden. Commandant DOUMENC zegt hierover in zijn werk „Les transports automobiles sur le front francais", het volgende Aussi bien, il est toujours nécessaire de délimiter avec une précision absolue, lorsqu'il s'agit d'une formation automobile quelconque, tout ce que cette formation a le droit d'emporter avec elle, et d'y veiller avec une sévérité obstinééce serait si tot fait de voir la section employée entièrement a se transporter elle- même Un instant d'indulgence et voici, dans chaque camion, des chambres a coucher qui s'organisent, avec armoires, tables de toilette, chaises ou escabeauxbientöt, on constate l'appari- tion d'animaux familiersle chien et la pie ont le plus de suf frages. Peu après, ce sont les animaux comestibles, la basse-cour, poules, poulets, canards, le clapier complet aux nombreuses al- véolessouvent un énorme cochon Enfin, pour ne pas le lais ser perdre, on accumule, avec prévoyance, „tout ce qui pourra être utile un jour" poêles ramassés dans les tranchées; tuyaux, 777

Indisch Militair Tijdschrift | 1925 | | pagina 45