79. 2e wijz. bl. tarief no. 40. (Voeding in de militaire ziekeninrichtingen). 99. Algemeene order: 1925, no. 27. Het in mededeeling no.44 vermelde onder H. K. F. Uitgave 1925 ad a moet worden gelezen: 2 exemplaren aan elk troependeel, waarbij keuken en filterwagens organiek zijn ingedeeld. 8. BOEKAANKONDIGING. De snelle horizontale troepen en hun gebruik door H. Ch. G. Baron van Lawick, Ritmeester-titulair der cavalerie, leeraar aan de Kon. Mil. Academie. Uitgave Mavors, Eibergen. Op zeer stelselmatige wijze wordt in deze studie het gebruik van de snelle horizontale troepen (cavalerie en wielrijders) afgeleid uit hunne kenmerkende eigenschappen. Zoowel strategisch als tactisch worden de verschillende omstandigheden waaronder deze troepen zullen komen te verkeeren onder de oogen gezien. Theoretische en applicatorische behan deling van de stof wisselen elkander af. Hoewel uiteraard met grooter afdeelirgen gewerkt wordt dan onze verhoudingen ooit te zien zullen geven, komt het kleinere werk bij de uitwerking toch volkomen tot zijn recht. Juist om de streng logische wijze waarop het geheel is opgezet, vormt het boekje een zeer waardevolle hulp bij de studie. De taak der luchtstrijdkrachten kon niet buiten beschouwing blijven. Schrijver bezigt het adjectief „verticaal" om den aard van de werkzaamheid der lucht- organen tot uitdrukking te brengen. Daarmede is tevens de titel verklaard. Beknopt geschiedkundig overzicht van den Atjeh-oor- log door G. D. E.J. Hotz, Kapitein der infanterie N. I.L.Breda, K. M. A. 1924. Een boekje, dat brengt, wat de titel belooft. Het geeft een kort toege licht chronologisch overzicht van den Atjeh krijg. Eenige bijlagen ver- hoogen de waarde. Schr. verrichtte een nuttig werk. Verslag van de permanente commissie voor opne- mings- en kaarteeringswerkzaamheden in Neder lands c h-I n d i over de jaren 192 3-1924. Dit verslag getuigt van het vele goede, dat de topografische dienst ook ten behoeve van andere departementen dan dat van oorlog presteert. Moge niet uit het oog worden verloren, dat de arbeid ten behoeve van het leger, het vervaardigen van de topografische kaarten, nog steeds de volle aan dacht vraagt. .794 Wijzigingsbladen. B. Legerorders. Aanteekening.

Indisch Militair Tijdschrift | 1925 | | pagina 62