811 13. OVERZICHT BUITENLANDSCHE TIJDSCHRIFTEN. The Field Artillery Journal. September/October 1925. In een kort arti kel behandelt de majoor G. H. Franke de „Liaison with and fire support of the front line infantry". Hij is van meening dat de moeilijkheden van de verbinding tusschen infanterie en artillerie vooral op den voorgrond treden in de lagere verbanden, i.e. tusschen de bataljons in voorste lijn en de hun ondersteunende artillerie. Als meest waarschijnlijk geval neemt hij aan dat per regiment infanterie twee bataljons in voorste lijn strijden en in dat verband vraagt hij een verbindingsafdeeling per infanterie-bataljon in voorste lijn te geven door de afdeeling artillerie, die aangewezen is om het regiment infanterie te steunen. De samenstelling van een dergelijke afdeeling wenscht hij als volgt: 1 officier 1 sergeant f „Information and Messenger 1 korporaal f group" 4 soldaten (met motorrijwiel) j 3 öoldaten (2 telefonisten en 1 lijn- 1 c. controleur) J »EignaI Communication group". Behalve deze twee afdeelingen acht hij nog één van gelijke samenstelling voor aflossing noodig. Ten slotte constateert hij dat de bestaande organi satie in Amerika slechts voor 1/3 voorziet in wat hij als minimum per afdeeling artillerie voor liaisonpersoneel noodig acht! Captain Howard W. Turner schrijft over „The attack of infantry for mations" en gaat daarbij na welke vuurtaktiek der artillerie het meeste resultaat belooft op infanteriedoelen. Captain R. W. Daniels geeft in „A short discussion of the rifling of cannon" de hoofdlijnen aan waarop de constructie der velden en trekken in het moderne geschut berust- Een artikel„1 he battle St. Mihiel" geeft een goed overzicht van dit voornaamste wapenfeit der Amerikaansche troepen. Goede foto's geven een juist beeld van het gevechtsterrein. „Instructions to a reserve captain" bevat vele nuttige wenken voer het mobiliseeren eener reservebatterij veld-artillerie. In „Motor maintenance" geeft captain C. C. Park vele aanwiizingen voor het onderhoud der motoren bij motor-artillerie Hij wijst o.a. ophetgroote verschil in belangstelling dat bij ieder veldartillerist bestaat voor het paardenmaterieel in vergelijking met die van den motorartillerist voor het motormaterieel. Zoo zegt hij „If an officer will give the same unremitting attention to duty, and exhibit and have the same keen interestin his motors, which he would expect to display toward his motive power in a horse-drawn organization he need have no misgiving concerning duty with a motorized unit." Onder „Foreign military notes" vinden we gegevens over de nieuwe organisatie van het Chineesche Fengtien (Mandsjoerijsche) leger, dat onder de bevelen staat van maarschalk Chang Tso Lin en een sterkte heeft van ruim 200.000 man. Ook over het Japansche leger na de laatste reorganisatie worden uit voerige gegevens verstrekt. Revue militaire suisse. September 1925. Lieutenant-colonel G. Combe behandelt: „La nouvelle organisation des troupes et ses consequences" van het Zw. leger, welke studie reeds elders in dit overzicht ter sprake kwam. r Het artikel „L'artillerie et son emploi rationnel" van den Iieut.-col. d artillerie A. Büchli wordt beëindigd. Hierin vindt men o.a. in staatvorm gegevens van de voor het bevuren van verschillende doelen benoodigde hoeveelheid munitie.

Indisch Militair Tijdschrift | 1925 | | pagina 79