813 geschreven naar aanleiding van een artikel in de Amerikaansche pers waarin o. m. het volgende voorkwam: The Artillery conquers the ground, the Infantry occupies it", is a prin ciple of war developed by the French general staff at the end of the late war and after years of bitter experience. Some American generals and staffs accepted the lesson and triumphed in action. Others, steeped in the old German tradition of „open warfare", preferring the rifle to the machine gun, and unversed in artillery, wasted many valuable lives in bloody repulses along the Marne, the Outcq and in the Argonne. We hope that when our next war comes generals who use American Infantrymen as projectiles may nol be in command." Hiertegen neemt de schrijver in het I.J. stelling en betoogt dat de Fr. inzichten grootendeels hun oorsprong vinden in het feit dat in het laatst van den wereldoorlog de Fr. infanterie haar aanvalskracht had verloren terwijl bovendien de Fr. discipline niet hoog genoeg stond om bij den aanval in eigen kracht voldoenden steun te vinden. Met nationalen trots zegt hij „But the writer does know that it was American Infantry trained tq bold and self-reliant action, at more than one crucial period running far away from any considerable artillery support, which broke the German lines and by driving straight across the enemy's communications ruined the German army and ended the war. „Open Warfare" came and Ame rican Infantry was ready for the great opportunities presented. „Tanks in the jungles" door captain J.N. Johnson geeft een relaas van den marsch van twee lichte tanks heen en terug door het rimboege- bied van de Panama-Canalzone. Onder „Notes from the chief of infantry" komt voor: „Classification of officers" waarin een overzicht wordt gegeven van de wijze waarop de officieren in het Amerik. leger worden beoordeeld en welke daarbij de bereikte uitkomsten zijn. In „Varied Ground" wordt de z. g. cross country car besproken. Wij lezen hierin „The cross-country car as it stands today, is radically different from the first car constructed for this purpose. The track laying type thought neces sary for this purpose was found unsatisfactory for these vehicles, and the more desirable round wheel, balloon tire equipment has been developed. It has lost its name „reconnaissance tractor" and become „cross-country car", Op een andere plaats in dit tijdschrift komt een foto met beschrijving van dit vervoermiddel voor. Artilleristische Monatshefte. September/Oktober 1925. Hierin geeft Oberst- leutnant A.D. von Keiler een artikel over: „Das Zusammenwirken zwischen Flugabwehrartillerie und Flugabwehr- scheinwerfer im GefechtzurDeckunggröszererSchutzobjekte gegen nacht- liche Fliegerangriffe." Deze samenmerking berust op het gebruik van luisterinrichtingen waardoor het mogelijk wordt de zoeklichten snel in de juiste richting te doen schijnen. We lezen hierin: „Es musz für das klare Zusammenarbeiten mit den Artl.-Formationen unbedingt daran festgehalten werden, dasz ein Scheinwerfer nur dann ge- gen ein vermutetes Ziel leuchtet, wenn er über seine Winkeleinstellung Klarheit hat. Dann musz es sich aber auch in wenigen Sekunden entschei den, ob er das Ziel in den Lichtkegel erhalt onder nicht. Lauft das Ziel nicht nach wenigen Sekunden in das Licht, so ist der Licht-angriff als misz- glückt anzusehen, abzublenden und neu zu beginnen. Ein Herumsuchen mit dem Lichtkegel am Himmel ist—wie eine einfache Ueberlegung der Bezie- hungen zwischen dem Durchmesser des Lichtkegels und den in Betracht komenden Raumen ergibt zwecklos". lu het vervolg van Rohne's „Die Entwicklung der deutschen gezogenen Feldgeschütze" wordt o. a. het tegenwoordige D. veldgeschut besproken (kanon en lichte veldhouwitser). In een bijgevoegde tabel vinden we

Indisch Militair Tijdschrift | 1925 | | pagina 81