1 équipe de T. P. S. 1 équipe d'observation pour coups fusants haut; 1 maréchal des logis secrétaire, chef du personnel troupe; des ordonnances et cuisinieis." Het regiment zou uit 2 afdeelingen moeten bestaan (totaal 36 stukken) en moeten beschikken over een „équipe météorologique". De artillerie eener divisie zou naar zijn inzichten moeten bestaan uitr lo. Un état-major; 2o. Une brigade de 2 régiments d'obusiers légers 2 groupes de 3 bat teries d'obusiers) 3o. Un groupe de 3 batteries (a 2 sections de 2 pièces) pour l'accom- pagnement immédiat 4°. Un groupe de 2 batteries (a 2 sections de 2 canons automatiques de petit calibre) pour la protection de 1'artillerie contre avions volant bas; 5°. Un pare d'artillerie divisionnaire, waarin de lichte veldhouwitsers bestemd zouden zijn voor „appui direct" terwijl de „artillerie d'accompagnement" zou moeten worden bewapend met een nog te construeeren licht soort krombaan vuurmond, max. dracht 3 K. M., mechanische tractie en groote tactische beweeglijkheid. Voor de „artillerie de corps d'armée" acht hij noodig: 1°. 1 état-major d' artillerie 2°. 1 régiment (a 2 groupes de 2 batteries) d'obusiers de 155 C. S.; 3°. 1 régiment mixte, comprenant 1 groupe de 4 batteries de 105 et 1 groupe de 4 batteries de 155 L. 18; 4°. 1 groupe de 3 batteries de 37mm automatiques contre avions volant bas 5°. 1 pare d' artillerie de corps d'armée. Vermelden we voorts nog een artikel over: „Détermination des correc tions balistiques et atmosphériques et procédé rapide de transport de tir" van iieut. col. E. Benoit. Bulletin beige des sciences militaires. Aout 1925. In de eerste plaats het gewone vervolg van „Les opérations de l'armée beige". Van „Les marches" door lieut. col. Hans het Ille gedeelte. Hierin worden onder meer de geforceerde marschen van het D. leger in 1914 in beschou wing genomen en geconstateerd dat daarbij te veel werd gevergd. Ook wordt de nadruk gelegd op de groote fout van het verwaarloozen van den marschveiligheldsdienst bij te onstuimig voorwaarts rukken, vooral wanneer met dezen dienst in hoofdzaak infanterie wordt belast. In „Les feux dans la défensive" zet de generaal Donies de beteekenis van het begrip „plan de feu" uiteen. Major Heirman geeft het tweede gedeelte van een studie „Le problème des communications. Son influence sur 1' organisation du génie." Hierin worden behandeld de verbindingen tijdens het gevecht en bij de vervolging. Capitaine de Cae behandelt „Les contre attaques" waarmede hij partieele tegenstooten bedoelt in tegenstelling met „contreoffensive" waaronder hij verstaat: une offensive d'ensemble consécutive a une bataille défensive gagnée. A ce titre, elle relève exclusivement du commandement en chef tandis que les contre-attaques relèvent des chefs a tous les échelons et s'exécutent au cours même du combat." De „contre-attaques" beschouwt hij als het element beweging te vor men in een verdedigend gevecht en gaat na onder welke omstandigheden zij mogelijk zijn en hoe ze worden uitgevoerd. In „La grande servitude" behandelt majoor Jacoby de veiligheidsmaat regelen waaraan zware mitrailleurs zijn gebonden bij het overschieten van eigen troepen en beschouwt in dat verband de taak van de onderdeden der milrailleurbataljons- Het doet vreemd aan te lezen over „batteries de mitrailleuses" 1 Colonel Grade geeft beschouwingen over „Comment enseigner la lecture de la carte et la „lecture" du terrain". 816

Indisch Militair Tijdschrift | 1925 | | pagina 84