818 able to move from one strategic position to another, take it, consolidate it, hold it, and move on the next. On land this force is the infantry, on sea it is the battleship. The airplane is not of this type." Revue Militaire fran^aise. September 1925. Hierin wordt de studie: „Une seconde legon de la guerre de sécession." door lieutenant-colonel Daille vervolgd. Colonel J. Langlois behandelt: „Les transmissions des grandes unites aux manoeuvres de 1924". Hierin wordt betoogd hoe noodig het is dat de „chef des transmissions" op de hoogte is van de plannen van den bevelhebber, omdat hij steeds vooruit moet denken en werken en voorts wordt op de noodzakelijkheid gewezen om de verbindingstroepen voortdurend te oefenen in het uitleggen en weer opbreken en opnieuw tot stand brengen der ver bindingen om aan de eischen van den bewegingsoorlog tegemoet te komen. Capitaine L. Nachin geeft een levensbeschrijving en een beschouwing over de geschriften van den Fr. militairen schrijver Ardant du Picq, die in den oorlog van '70 viel. Voorts vonden we het lie gedeelte van „La bataille de Courcelles-Mèry." en het slot van ..L'usure des effectifs allemands en 1918". Militar Wochenblatt. September 1925 Nos. 9 t/m 12. In No. 9 van dit weekblad verschijnt een sympathiek gesteld in memoriam voor den over leden oudopperbevelhebber van het Oostenr.-leger Conrad von Hötzendorf. In dat nummer wordt ook een bespreking gewijd aan het nieuwe boek van den captain B. H. Lidell Hart „Paris of the future war". In No. 12 verschijnt een belangrijk artikel over„Gepackentlastung des Infanteristen". Hierin wordt als middel om den infanterist, wiens bepakking in Duitschland thans 81 pond (D. gewicht) bedraagt, terwijl voor en tijdens den wereldoorlog 60 pond een maximum werd geoordeeld, te ontlasten, de methode aangegeven van het splitsen der bepakking in een gevechts- en een treinbepakking- De treinbepakking zou dan steeds op een lichte vracht uto bij den trein moeten worden vervoerd waarmee dan tevens motortractie in dat gedeelte van den trein haar intrede zou hebben gedaan. Bk.

Indisch Militair Tijdschrift | 1925 | | pagina 86