ï3) 73) 9. UIT DEN VOLKSRAAD. Uit afdeelingsverslag en memorie van antwoord. (Afd. Verslag) Bevordering en afvloeiing. Gevraagd werd of het met het oog op het bestaand overcompleet en den tragen promotiegang, niet wenschelijk is gepasseerde en in hun rang pensioenrijpe officieren niet toe tc siaan verder door te dienen. Verzocht werd om een opgaaf van het vermoedelijk overcompleet aan officieren bij de verschillende wapens en diensten en in de diverse rangen na het herstel iti activiteit per 1 Januari 1926. (Mem. v. Antw). Bevordering en afvloeiing. De wenschelijkheid om gepasseerde officieren, die aanspraak hebben verkregen op het pensioen over hun rang, niet toe te staan, verder door te dienen, is steeds door de regee ring erkend. Voor zoover de dienstbelangen zich daartegen niet verzetten, is immer de gedragslijn gevolgd om de hier bedoelde officieren zoo spoe dig mogelijk na hun pensioensrijpheid, doch met een redelijken aanzeg- gings-termijn, het leger te doen verlaten. Vermoedelijk overcompleet per 1 Jan. 1926. Luit 1 l™ 1 1 M 1 "1 (Afd. Verslag) Bewapening der Infanterie. Met bevreemding hadden eenige leden kennis genomen van het dagbladbericht, dat bij kabinetsbeschikking van den legercommandant beslottn zou zijn tot verwapening der niet-Euro- peesche infanterie; deze zou n. 1. in stede van met het geweer, met de karabijn bewapend worden, een maatregel, welke erop zou wijzen, dat te genwoordig alleen nog rekening wordt gehouden met den I V. Zij zouden gaaarne vernemen of dit bericht juist is en zoo ja, a. of de Regeering in bedoelde verwapening is gekend; b. uit welken post de uit gaven, welke aangezien geen vooraad karabijnen aanwezig is en derhalve aankoop of vervorming van geweren moet plaats hebben daaraan zijn ver bonden, zullen worden bestreden; c. op welke grondbeginselen de verwa- 795 IXe. Afdeeling Departement van Oorlog. Wapen of dienstvak Kol. Lt. Kol. Maj. Kap. Toelichtingen. Infanterie Cavalerie Artillerie Genie Mil. Adm. Mil Gen.) Artsen Dienst )Apoth Mil, Dierg. Dienst Intendance Top. Dienst 1 4) 32 8 6 1 -2) 3 20 3 12 1 1 1) Waaronder begrepen de Onderluitenants. 2) Er bestaat een incom pleet van 16 subalt offn v. gez. 3) Inkrimping in ver band met de nieuwe le- gersamenstelling 4) Zal 15 Jan. a s het leger verlaten.

Indisch Militair Tijdschrift | 1925 | | pagina 63