Hierin veroordeelt hij de indeeling van het afgezeten peloton cavalerie in twee mitrailleurgroepen en stelt daartegenover de volgende eisch „Niet in twee mitrailleurgroepen moet het peloton verdeeld zijn, maarte paard in twee éclaireur-en één mitrailleurgroep, te voet in één mitrailleur- èn twee karabijngroepen. Zoowel te paard als te voet zal de cavalerie hierdoor aan soepelheid en manoeuvreervaardigheid winnen, zij wordt meer geëigend voor haar verkennende en beveiligende taak." In dit nummer verschijnt wederom een bijdrage van een Duitsch oud- cavalerie-officier nl. „Een verkenningsdetachement" door Ritter von Vessel. P. j. Loman schrijft over „De paardensport bij Grieken en Romeinen". Orgaan der Vereeniging t. b. v. d Krijgswetenschap, Bijeenkomst van 6 October 1925. Voordracht van den kapitein van den Gen. Staf J. A. van Helsdingen over: „Eenige grepen uit den modernen Kolonialen Oorlog. ln deze zeer gedocumenteerde voordracht belicht de spreker drie dei voornaamste vraagstukken van den kolonialen oorlog n.l. de verbindings lijnen, de hygiënische verzorging en de encadreering der inheemsche troepen. Talrijke voorbeelden uit de jongste krijgsgeschiedenis van de oorlogs- tooneelen in Mesopotamië, Palestina, Duitsch West- en Oost Afrika, Ka meroen en Egypte worden aangehaald. Deze lezing, welke een voor ons Indisch leger zoo bij uitstek belangrijk onderwerp behandelt, wordt ten zeerste ter lezing aanbevolen. In de vergadering werd tevens het zestigjarig bestaan der Vereeniging herdacht en het wekt verbazing te lezen hoe bij de oprichting veel tegen werking werd ondervonden van de hoogste militaire autoriteiten. 60

Indisch Militair Tijdschrift | 1926 | | pagina 60