62 „There seems no reason to doubt that the Fordson can pull an 18-pdr. practically anywhere that horses can". Moreover, there are at least three cheap and simple amendments to the Fordson wich should improve its performance markedly." Hecrestechnik. Oktober. Onder de „Amthche Beitrage' komt een be spreking voor van het in de Revue militaire franqaise verschenen artikel van den generaal Camon over „La motorisation de l'armée". Voorts een artikel„Die verschiedenen Kampfwagentypen im Lichte fremdlandischer Fachkritik" waarin de meest actueele artikelen over dit onderwerp zijn verwerkt. Het derde dezer bij dragen is: „Das Erdöl. Entstehung, Vorkommen, Gewinnung uud Verarbeitung". Onder de „Nichtamtliche Beitrage" verschijnt het slot van: „Aus dem Jahresbericht des Reichsamts für Landesaufnahme 1922/'24" waarin de photogrammetrische afdeeling wordt behandeld. Major Klingbeil besluit zijn beschouwingen over „Die neue Feldbefes- tigungsvorschrift." The cavalry journal. October 1925. Hierin verschijnt een opstel over „The Phillips' pack saddle" dat in 1924 vooralle pakpaarden der Amerikaansche cavalerie werd ingevoerd. Eenige foto's geven een goed beeld van dit draagzadel. Verder trekt de aandacht een artikel: „With the army of Feng Yu- Hsiang" waarin veel merkwaardigs over de Chineesche troepen voorkomt en een ander „Cavalry of the red army". Bulletin beige des sciences militaires. September *25 (Vertraagd ontvangen). In „Les operations de l'armée beige" komt o.m. in dit nummer het re laas van de' zending van den Spaanschen Kolonel Solela tijdens het beleg van Antwerpen om ingevolg art. 26 van het reglement der Conventie van 1907 mededceling aan den Belgischen commandant te doen van het voor nemen der Duitschers de slad te beschieten. Lieut. Col. Hans geeft het IVe gedeelte van zijn studie „Les marches Hierin wordt met een voorbeeld uit de jongste krijgsgeschiedenis aan getoond hoe noodzakelijk het is iederen marsch nauwkeurig door middel van een marschbevel te regelen. Als voorbeeld werd genomen de marsch van het 2e legerkorps op 21 Aug. 1914. Cap. Com. Wéber behandelt „La tactique allemande". Hij besluit tot de volgende kenmerken van de D. tactiek le. voor de infanterie: „En résumé la tactique enseigné dans 1 infanterie alle mande nécessite beaucoup de souplesse, de mobilité et d'initiative. Les Allemands semblent compter surelle pour trouver le point faible des dis- positifs rigides qu' ils espèrent rencontrer, créer des fissures qu ils sau- ront élargir ou même déborder, et rendre inefficaces, en les prenant a revers, les systèmes de feu les plus savamment étudiés. Faisons remarquer encore la forte dotation du régiment d'infanterie allemand en moyens de feu qui en font en quelque sorte une unité de toutes armes." 2c. voor de artillerie: „Les Allemands ont le souci d'assurer en toutes circonstances a leur infanterie l'appui de l'artillerie. Dans ce but leur doc trine d'emploi de l'artillerie au combat semble moins rigide que la nötre. La centralisation pour eux n'est pas un principe. En guerre de mouvement ils semblent au contraire accorder la preference a la decentralisation, tout en se réservant la possibilité de centraliser au moment voulu." en komt tenslotte tot de eindconclusie: „Les Allemands ont résolu la question de l'appui direct de l'infanterie par l'artillerie, et le problème des liaisons en rapprochant les canons de ceux qui en ont besoin pour progresser, au fur et a mesure des exigences du combat; ils établissent dans lalimite des nécessités le lien de subordi nation militaire. En cela la méthode allemande apparait plussouple et plus mobile que la nótre. Sans négliger Timportance du facteur „feu" ils sem blent accorder la préférence au „mouvement".

Indisch Militair Tijdschrift | 1926 | | pagina 62