67 „In firings at Fort Monroe, where the target was a sleeve 20 feet long and tapering from 4 feet to 2'/2 feet in diameter, towed by an aeroplane, the antiaircraft machine gunners last year made seventeen hits in 9,000 shots, or one hit for every 530 schots. On a similar target, 6 feet shorter, the artillery made two hits out of 118 shots, or one hit for every 59 shots. Of course, the conditions were more favorable than would be the case in war; but even so, the record is truly remarkable. Great things may be expected when an improved fire control system is developped. At the same post, searchlights, working on information provided by a paraboloid listening apparatus, were able to pick up Navy planes and Army Martin bombers in less than twenty seconds after the lights began searching." Major J. T. Mc Narney van de Amerik. Air Service beschouwt „The influence of Air Power on Coast Defence" en zegt o-m.: ,,The Air Force, as well as the other branches and arms of the military and naval forces, has a distinctive mission, and while in the present state of development it may not constitute a selfcontained and positive system of coast defense, it is an arm essential to the defense of a coast line and must in a large measure be depended upon to counteract the influen ce of aerial participation in the attack." Voorts bevat dit nummer het slot van „The battles of Ludendorff on the Russian Front", een vertaling der studie van den Fr. Generaal Camon in de Revue militaire générale. Revue de cavalerie. Septembre/Octobre 1925. Generaal Descoins geeft een belangrijk artikel over „Les groupes de reconnaissance." Hierin wordt uiteengezet over welke organen het legerkorps en de divisie in Frankrijk beschikken voor beveiliging en verkenning en op welke wijze, naar het oordeel van den schrijver, die organen het best kunnen worden gebruikt. De schrijver van het artikel: „De l'autochenille pour la protection des transports automobiles.", de lieut. col. D. voorziet in een toekomstigen oorlog een uitgebreid gebruik van autocolonnes voor groote troepenver plaatsingen. Om deze colones te beveiligen is cavalerie niet meer zonder meer geschikt en hij ziet een nieuw middel in de „autochenille", om de cavalerie weer voor deze beveiligende taak geschikt te maken. ColonelLanglois geeft een beschouwing over „Les transmissions dans la cavalerie", d.w.z. bij de cavalerie in groot verband. Commandant Larcher wijdt een artikel aan „La cavalerie turque" naar aanleiding van zijn eveneens in dit nummer opgenomen „Les operations du corps de cavalerie turc pendant la guerre de l'Indépendance". Het laatst genoemde is een vertaling van een onuitgegeven werk van den comman dant van dat korps, den generaal Fakher ed Din Pacha. CapitaineX geeft het eerste gedeelte van een gedetailleerde beschrijving der verrichtingen van: „Le 6e cuirassiers la bataille de l'Avre. 21 -30 Mars 1918." „Le combat d'Olejow" is het relaas van een zuiver cavaleriegevecht tus- schen Russische en Oostenr. cavalerie. Generael Descoins beantwoordt in „A propos d'équitation arabe een vroeger verschenen artikel over „La bride chez les Arabes". Voorts nog een actueel artikel over: „Actions de cavalerie au Maroc door capitaine Brugnoni en de gebruikelijke „Chronique sportive La Revue maritime. October 1925. Voor dit overzicht komt van den inhoud van dit nummer alleen het een en ander uit de „Chronique des marines franqaise et étrangères" in aanmerkingen wel „La participation de la Marine aux onérations du Maroc" waarin een beschrijving wordt gegeven van de landing der Spanjaarden in de baai van Alhucemas, welke landing door een Spaansch en 'een Fransch eskader oorlogsschepen werd gesteund even als door vliegtuigen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1926 | | pagina 67