68 We vestigen de aandacht op de eigenaardige samenstelling van de lan dingstroepen n. 1. „La première colonne de débarquement était formee de dix chars d assaut, deux détachements de la légion, trois tabors indigenes de Ceuta, des mé- hallas de Tétouan, de Larache, trois bataillons de chasseurs, une batterie d'obusiers, deux batteries de montagne, un pare mobile, quatre compagnies de sapeurs et trois stations radiotélégrap'niques.', Voorts wordt in die chronique vermeld dat de Australische Re geering in Engeland twee nieuwe kruisers van 10.000 ton heeft besteld, nadat ernstig was overwogen deze schepen in Australië zelf te bouwen. Voor het bedrag dat door den aanbouw in Engeland wordt uitgespaard zal een transportschip voor vliegtuigen van 6000 ton in Australië op stapel worden gezet. Onder „Etats-Unis d'Amérique" vermeldt de Chronique het volgende over de bevestigingen van Hawaï. De vlootmanoeuvres hebben aanleiding gegeven tot een rapport waarin de volgende maatregelen noodzakelijk worden geacht: „le. Renforcer la garnison actuelle d'Oahu par l'addition de 7.000 hommes a sa force mobile. 2e. Doubler dans les lies les forces aériennes de 1 Armee. 3e. Installer deux canons de 16 pouces de plus, de faqon a mieux défendre la cöte Nord (la oü la force expéditionnaire bleue fit son débarquement principal). 4e- Augmenter le système des communications de 1 Armee a Oahu, surtout du point de vue des téléphones. En ce qui concerne les forces navales de l'archipel, les principaux desi derata sont: le. Que l'aviation maritime soit doublée. 2. Que le nombre des sous-marins basés sur Pearl Harbor, actuellement de 20, soit porté a 30 unités d'un type moderne." Qok wordt in het rapport gewezen op de dringende behoefte van de Amerik. vloot aan aircraft-cairiers van het type Saratoga en Lexington. Voorts worden in de Chronique Japansche vloot-manoeuvres aangekondigd tusschen het le eskader (3 slagschepen, 3 lichte kruisers, 16 jagers en 6 onderzeeërs) met basis de Bonin-eilanden tegen de door het 2e eskader (3 slagkruisers, 3 lichte kruisers, een flottilje jagers en een vliegtuigdrager) verdedigde Baai Isé. Revue militaire suisse. Octobre 1925. Een anonymus P. V. F. schrijf „Quelques mots au sujet de nos futurs règlements". Schrijver wijst hierin o.m. op de noodzakelijkheid om in een militieleger over beknopte, een voudige en heldere voorschriften te beschikken, waarin niets mag voor komen dan alleen hetgeen strikt noodzakelijk is om het personeel op te leiden voor zijn oorlogstaak. Major Anderegg begint een serie artikelen over „L'evolution de notre artillerie lourde 1815-1925." Voorts vermeldt het tijdschrift een soort wedstrijd in „L exercice de commandement et destruction" voor onderofficieren te Zug gehouden onder de auspiciën van een Zw. onderoff. vereeniging. Tenslotte de gebruikelijke „Chroniques et nouvelles." Militar Wochenblatt. Oktober. 1925. No. 13-16. In No. 13 komt een in teressant artikel voor van Dr. Otto Strasser over „Politik und Kriegs- führung." Aan de hand van den opmarsch van het O.H. leger tegen Servie als voorbeeld, betoogt schrijver het onverbrekelijke verband tusschen deze beide zaken en wijst hij op de fatale gevolgen van een verwaarloozing van dit verband. Zoo zegt schrijver: „Es ist von tiefer Tragik fiir den genialen Fiihrer des öslerreichisch-un- garischen Heeres, dasz er durch die Fehler der Diplomaten um die Früch-

Indisch Militair Tijdschrift | 1926 | | pagina 68