te seiner ganzen Lebens-arbeit gekommen ist; es ist von tiefer ur.d lehr- hafter Tragik aber auch für das deutsche Volk, dasz die Verkennung der schicksaihaften und kausalen Verbundenheit zwischen Politik und Krieg- führung ihm die beste und sicherste Chance auf den Sieg raubte!'' In No. 14 behandelt de bekende tank-specialist Oblt. Volckheim rDie Watten des Zukunftkrieges" nl. vliegtuigen, vechtwagens en gas. Hij be schrijft van alle drie de kenmerkende eigenschappen en de wijze waarop zij op de toekomstige oorlogsvoering van invloed zullen zijn. Ook"vermelden we het kleine artikeltje over: „Der neue englische Ein- mann-Kampt wagen" waarin twijfel wordt uitgesproken over de mogelijk heid om een dergelijke vechtwagen te construeeren, die inderdaad in de praktijk zou voldoen. Uit No 16 moet het artikel „Taktisch-artilleristische Gedanken iiber Ge- genwart und Zukunft" door V. onder de aandacht worden gebracht, waar van dit nummer het Ve en laatste gedeelte brengt. In groote lijnen ziet schrijver het gebruik der artillerie als volgt: ,,So richtet sich also das Feuer der Artillerie zuerstgegen das vermutliche Anmarsch-und Aufmarschgelande, dann gegen die vermuteten Artillerie- stellungen des Gegners, zuletzt vereinigt gegen die Einbruchstelle oder den vorbrechenden Feind- Die Kunst der Leitung wird darin liegen, möglich viel für diese Feyer- vereinigung heranzuziehen und sie auch rechtzeitig so vorbereiten zu lassen dasz sie zeitgerecht und schlagartig erfolgen kann." „The higher the standard of training, and the deeper the standard of military study, the greater the latitude which it is safe to allow to subor dinate officers." Van generaal Sir G. de S. Barrow zijn opgenomen: „Lectures on the Manchurian battlefields," voorzien van verwijzingen naar de Field Service Regulations van 1924. Major R.G. Cherry behandelt: The Royal Air Force and Army coopera tion." Hierin worden nieuwe ideeën geopperd over de bezetting van waarne mingsvliegtuigen. Schrijver is van oordeel dat de waarnemer tevens piloot moet zijn en bij zijn taak door den mitrailleurschutter moet worden bevei ligd. Dit sluit in dat ten behoeve van den waarnemingsdienst bekwame artilleristen bedreven moeten zijn in het besturen van een vliegtuig. Merkwaardig is de volgende uitspraak: „The actual art of flying an aeroplane can be taught in a few weeks to any young, fit, and active soldier." Het artikel van den majoor Cherry heeft in groote mate de bekoring van het nieuwe. Voor onze verhoudingen van minder belang is het tweede artikel op luchtvaartgebied: „The development of co-operation between aircraft and tanks." door Squadron Leader E. J. Hodsoll. Captain J. K Lawson schrijft over: „The employment of machine guns in the Canadian corps, 1914 to 1918. Verder een kort artikel over: „Weather and war." door captain R. J. Wilkinson Hierin wordt op de bruikbare resultaten van wetenschappelijke weervoorspelling bij de oorlogsvoering gewezen. 69 The Journal of the United Service Institution of India. October 1925. On der „Editorial" vonden we een verdediging der redactie tegen de beschul diging, welke van eenige zijden tegen haar werd geuit, dat zij meerdere artikelen had opgenomen niet in overeenstemming zijnde met „official doc trine, Naar onze meening zegt de redactie terecht: ,.lf our articles are to consist of rechauffées of official opinion, served up in a slightly different form, the first object (n.l. het bevorderen van 'net denken en het discus sieeren over militaire onderweipen. Bk.) of the Journal is at once defeated thee is an end of discussion, of original thought and pf progress'' Zij besluit dan als volgt:

Indisch Militair Tijdschrift | 1926 | | pagina 69