Lieut, col. de Cae geeft eenige applicatorische studiën naar aanleiding van de een jaar geleden in dit tijdschrift verschenen studie: „L officier de renseignements du régiment d'infanterie". In „Méthodes de tir" beveelt lieut. col P. Rousseau het invoeren van een enkele methode aan bij het schieten met zijdelingsche waarneming der artillerie, onverschillig hoe groot de waarnemingshoek is. Maj. Mascart beschrijft constructie en gebruik van een door hem uitge vonden „Passerelle d'infanterie". Voorts vermelden we een kort artikel van lieut. Claeys over ,.Le tir des Mi. au-dessus des troupes amies. Cas concrets". De off. van gezondheid Sillevaerts geeft een studie over: „Les me'hodes modernes de dératisation", waarin o. a. ook het gebruik van gas als ont- rattingsmiddel wordt beschreven. Bk. 10. MEDEDEELINGEN VAN HET CENTRAAL DEPOT VAN REGLEMENTEN. No. 46 (22-12-'25) Biz. O.R.: Prijs: 23 Handleiding voor den afstandmeter Zeiss, basis 1.25 f 0,84 Uitgave 1925. (H.A.M.). Moet aanwezig zijn ten gebruike bij de opleiding van afstandmeters in de archieven van de artillerie t.w. regi mentsstaven, afdeelingsstaven mobiele artillerie, batterijen mobiele artillerie, depot mobiele artillerie en compagnie stelling-artillerie. Moet in het bezit zijn van: officieren, onderluitenants en onderofficieren-instructeurs bij de mobiele-en stelling- artilleie. Door de invoering van dit reglement komt te vervallen R.S. Mal. Uitgave 1903. Moet aanwezig zijn in de archieven van staven van regi menten artillerie. Moet in het bezit zijn vanniet-Europeesc'ne wachtmees ters, niet-Europeesche brigadiers en korporaals bij de be reden artillerie. Moet aanwezig zijn in de archieven van het bataljon genietroepen en de technische compagnie van dat korps. Moet in het bezit zijn van: Officieren, onderluitenants en kader van de telegraafaf deeling aan militiekader in bruik leen te verstrekken. Uitgave 1925. (U.V.B.G. Mal.). f 0,16 Moet in het bezit zijn van al het niet-Europeesch kader. 71 Verschenen reglementen en legerorders. A. Reglementen. 30 Socrat peratoeran akan pembarisan orang berkoeda di artillerie, Uitgave 1925. (R.S. Mal.). f 1,44 51 Handboek telegraafdienst genietroepen. Deel IV. Administratieve kantoordienst. Uitgave 1925. (H.T.G, IV). 69 Ringkesan dari soerat peratoeran dan ketentoean jang berhosboeng dengan hal melawan penjakit perampoean.

Indisch Militair Tijdschrift | 1926 | | pagina 71