In het motief zijn slechts de emblemata van de vier hoofdwa pens verwerkt om overlading te voorkomen. Ten einde een dui delijk beeld van het geheel te geven, is de band opengeslagen gefotografeerd, zoodat ook de rug en de achterzijde zichtbaar zijn. Het album is samengesteld uit bladen van wit bristolcarton, vormende tezamen een boek ter dikte van ongeveer 7 cM; het album met band heeft daardoor een totale dikte van ruim 10 cM. Het is verguld op snedede foto's en bijschriften zijn geplaatst in een gouden paarlrandjeeerstbedoelde zijn afgedrukt op mat bromidepapier, en bruin gekleurd ongeveer in dezelfde tint als bijgaande platen en als de binnenkort te verwachten reproduc ties een opsomming van die foto's kan hier achterwege blijven. De schutbladen van het album eindelijk zijn van crême-kleurige shantung. Met uitzondering van het zilverwerk is het huldeblijk geheel uitgevoerd bij den Topografischen dienst (instrumentmakerswinkel, fotografische werkplaats, drukkerij en binderij), terwijl tal van officieren het hunne ertoe hebben bijgedragen om een zoo groot en afwisselend mogelijke collectie foto's te verkrijgen. Aan bovenstaande beschrijving moge het volgende worden toe gevoegd De commissie had gaarne het album, in stede van met goud, met zilver versierd gezien, doch het daartoe benoodigde bladzil ver was in Indië niet te bekomen, terwijl de tijd tekort was om dit nog uit Europa te betrekken. Het huldeblijk is met welwillende medewerking van den gezag voerder van het stoomschip „Prins der Nederlanden" onder diens persoonlijke berusting overgevoerd naar Amsterdam en zal aan H. M. de Koningin worden overhandigd door den luitenant kolonel van den Qeneralen Staf A. J. A. van Overeem, werkzaam op het Departement van Koloniën. 74

Indisch Militair Tijdschrift | 1926 | | pagina 2