188 het boek van Henry Page Croft. In den eigenlijken tekst schrijft Lt. J. E. Feenstra over Nachtelijke ondernemingen op kleine schaal". Hij is van ooi deel dat deze in tegenstelling met nachtelijke aanvallen op groote schaal steeds van zeer veel belang zullen blijven. In het artikel worden eenige voorbeelden van dergelijke ondernemingen besproken en naar aanleiding daarvan conclusies gesteld. Kapitein G.Stürm vervolgt zijn bespreking van „Het Voorschrift verbindings dienst, enz." terwijl het slot wordt opgenomen van „De aanval van den voor- troep" door Lt. J. D. van der Waall. Van Taktiek der zware mitrailleurs" door Lt. Baay verschijnt het llle ge deelte, waarin het dekken van de gereedstelling van een bataljon woidt besproken. Majoor H. C. Rouffaer geeft een tweede opstel over „Tucht" waarin hij onderscheid maakt tusschen: dwangbuistucht, vreestucht, afspraaktucht, plicht- tucht, eerbiedstucht, toewijdingstucht en zelfopofferingstucht. Bij het Nederl. volk wijst hij een gebrek aan „kleine tucht aan, teiwijl „groote tucht" wel aanwezig is. Artilleristisch tijdschrift. December 1925. (bijlage van Mavors) Dit geeft het vervolg van de serie „Artilleristische" oefeningen van kapitein de Bas en „Uitgewerkte voorbeelden van het schieten met een batterij kustartillene door Kapitein Grotendorst. Van meer algemeen belang is „Werkzaamheden van artillerie-officieren bij staven en batterijen,, door Lt. van Swinden Koopmans, dat eveneens wordt vervolgd. Bk.

Indisch Militair Tijdschrift | 1926 | | pagina 52