191 zonder tot nieuwbouw over te gaan terwijl voor afgevoerde slagschepen wel nieuwe werden gebouwd. De „Chronique" vertaalt een artikel uit het Eng. tijdschrift „The Engineer" daarover, uit welke vertaling wij het volgende aanhalen: „Le chiffre total de destroyers anglais passe ainsi de 189 a 157 contre 309 amé- ricains et 101 japonais. Le Japon a 23 destroyers en construction ou projetés, mais conserve en activité des batiments achevés en 1905. La réserve anglaise a done été grandement réduite par les vagues successives d'économies. Ten slotte vermelden we de opgenomen beschouwingen over„Les defenses des iles Hawaï" waarin ook het verloop der laatste Amerik. vlootmanoeuvres wordt besproken. La Revue d'infanterie. Novembre 1925. Hierin is opgenomen het ver volg van het merkwaardige artikel „Le Feu. L'infanterie dans le feu moderne" van colonel Barbeyrac de Saint-Maurice. Het bevat het Ille Hoofdstuk waarin hij behandelt: „Exécution de la tache de l'infanterie dans le feu. Produire et manoeuvrer le feu." Qénéral Collin geeft een „Travail d'application tactique" waarin hij behan delt: „Attaque d'une position sommairement organisée". Deze kaderoefening werd gedeeltelijk op de kaart voorbereid en in het terrein voortgezet Hoewel slechts van indirect belang voor onze lezers, willen wij toch het artikel „Instruction de la troupe d'infanterie en vue du combat en liaison avec les chars" onder de aandacht brengen. De schrijver, capitaine Perré, verwerpt daarin het verouderde beginsel „l'infanterie colle aux chars" en stelt daarvoor in de plaats „1° Exploiter rapidement, pour se porter le plus en avant possible, toute action des chars. 2° Orienter ceux-ci sur ses besoins, 3° Concourir a leur protection par ses feux. 4° Faciliter leur progression par ses outils". Capitaine Gougeon schrijft over „La camouflage dans l'infanterie" en be handelt dit onderwerp uitvoerig zonder echter nieuwe gezichtspunten te openen. Van capitaine Dubois vonden we „Au Maroc. Les opérations de 1925". Revue de cavalerie. Novembre-Decembre 1925. Hierin schrijft de gene raal Lavigne-Delville een „Préface a la poursuite de 1806 Iéna-Grammont" op het reeds vroeger in dit tijdschrift verschenen artikel. Belangrijk zijn de„Causeries sur le groupe de reconnaissance" door com mandant C. Deze groepen zijn als volgt samengesteld „Le groupe de reconnaissance divisionnaire comprend1 escadron, 1 com pagnie cycliste, 1 peloton de M.S.A. Le groupe de reconnaissance de C.A. comprend: 1 demi-régiment de ca valerie, 1 compagnie cycliste, 1 peloton de M.S.A., avec poste de T.S.F." De compagnie wielrijders a 3 secties a 3 groepen en bovendien een mitrail- leurgroep. (M. S. A. mitrailleuses sur automobiles). In deze „causeries" worden samenstelling en taak van deze „groupes de reconnaissance" besproken Colonel de Fornas geeft een overzicht van: „Les opérations de la 2e division de cavalerie en Woëvre en Septembre 1914". Van „Les transmissions dans la cavalerie" door den colonel J. Langlois brengt dit nummer het slot, terwijl „Les opérations du corps de cavalerie Turc (1921)" wordt vervolgd. Van „Le 6e cuirassiers a la bataille de I' Avre (1918)" verschijnt het slot, waarin de brillante redevoeringen voorkomen, die uitgesproken werden ter gele genheid der decoratie van den standaard van bedoeld regiment. Louis Mercier schrijft over: „Les causes du succès de l'élevage arabe". Als voorbeelden van gevechten te paard door kleinere cavalerie- eenheden vermelden we: „Faits de cavalerie" in dit nummer.

Indisch Militair Tijdschrift | 1926 | | pagina 55