193 gezet hoeveel er aan zijn defensie in het algemeen en aan het leger in het bijzonder ontbreekt. Een gevoel van jaloerschheid bekruipt den Nederlandsehen lezer, niet omdat in Amerika naar verhouding de toestand zoo heel veel betèr is dan in Neder land (hieronder Groot-Nederland te verstaan) maar omdat het mogelijk is een dergelijk tijdschrift in Amerika uit te geven, en vooral ook omdat de kans van succes voor het daarin neergelegde streven, zooveel grooter is in Ame rika dan in ons land. Onder national defense rekent een groot deel der Amerikaansche natie ook de defensie van het Amerikaansche territoor buiten de Vereenigde Staten. Te veel Nederlanders spreken van een Indische defensie, een Indische vloot zelfs Een groot deel van den inhoud van dit Infantry Journal zou ook voor Neder land geschreven kunnen zijn. Zoo o. m. het volgende „Inadequate defense a waste of funds! History shows that there are but two ways of avoiding war: one is ade quate preparedness as exemplified by Switzerland the other is inadequate pre paredness as demonstrated by China. The former is prepared to use the man power and resources of the country in its defense, where as China, having made but little preparation for its defense, and with military forces poorly organized, officered, trained and equipped, must submit to insult and domination from without and revolution within. In other words inadequate defense amounts to no defense does not insure domestic tranquility, classifies the country as weak and second rate, and is a waste of funds and energy" dat wij ontleenen aan een artikel van Col. O. B. Rosenbaum General Staff, boven welk artikel als motto is gezet We are not a military nation. Yet we are a rich nation, and undefended wealth invites aggression. Theodore Roosevelt. Interessant is ook: „Regular Army Strength declines", een zeer kort artikel, waarin een reserve-officier, die voor herhalingsoefeningen onder de wapens kwam, beschrijft in welke mate de voortdurende inkrimping van het leger nadeelig werkt op den geest in dat leger. Bij een ander artikel lezen we als motto „The Government of the United States should take such measures in time of peace as a prudent nation should take, not in the interest of, or with the thought of military aggrandizement, or military aggression against other nations, which the sentiment of our people and the fixed policy of our Government forbid, but in the interest of the preservation of peace among the nations of the earth." Het Decembernummer van dit tijdschrift is één groot verwijt aan de Amerikaansche natie en de ernst van den toon waarin dit verwijt is gesteld, moet haar minstens tot nadenken brengen. Welk Nederlandsch tijdschrift volgt met een gelijksoortig „Nationaal Ver dedigingsnummer" Wissen und Wehr. Dezember 1925 Major Griin behandelt: „Die schwere Artillerie der Division" en beschouwt hierbij natuurlijkerwijze de desiderata voor het Duitsche leger. Toch bevat zijn betoog vele argumenten die ook van pas zouden komen om aan te toonen dat ook in ons leger aan zware artillerie dringend behoefte bestaat waarbij we dan voornamelijk denken aan houwitsers van 15cM. Schrijver van het artikel komt voor de Duitsche divisie tot de volgende conclusie: Man musz sich, wie bei der Ausstattung der Division mit Artillerie überhaupt, bescheiden und die Aufgaben eben nacheinander lösen lassen. So wild man unter normalen Verhaltnissen mit 1 schweren Regiment zu 4 s. F. H.- Batterien und 2 10-cm-Batterien auskommen können, weil man eben damit auskommen musz. Dit nummer bevat verder het slot van „Die bedeutung von Kohle und Ol in weltwirtschaftlicher und politischer Hinsicht."

Indisch Militair Tijdschrift | 1926 | | pagina 57