195 seikt, n. 1. liet invoeren van radgordels en betere richtmiddelen bij het be- rtaande geschut en van nieuw 15 c.M. H.w. materieel. Coast artillery journal. December 1925. Hierin verschijnt een belangrijk artikel van Major C. O. Mettler, werkzaam aan het Amerikaansche Ordnance 'Department, over „Antiaircraft", waarin o.m. het volgende voorkomt Antiaircraft needs a maximum army effort to prepare itself adequately for its" war-time task. It needs a large share of army money to develop suitable tools in adequate quantity. Antiaircraft wil never be one hundred per cent effective nor will it evei be omnipresent to resist aircraft attack. But in its field, it has grea va ue and must not be neglected. It is function of our armies to learn what kind of armament can best perform the duties required, what instruments can best direct and discharge this armament, and what training must be done to use the armament and its directing instruments." Over hetzelfe onderwerp schrijft captain V. F. Harmon in: „The past and future of defence against aircraft." Uit het rapport van den Chief of coast artillery halen we aan The new 3-inch antiaircraft gun, Model 1923-E on mobile trailer mount is now undergoing test at Fort Monroe, Virginia, and preliminary reports indi cate that both gun and carriage will be satisfactory as soon as minor de fects have been corrected. This gun embodies many improvements and when it is finally approved for manufacture, immediate steps should be taken to provide for the replacement of the 3-inch antiaircraft gun, Model 1918, on auto trailer mount now being used by our antiaircraft organizations. We vestioen de aandacht op de in de redactioneele bijdrage overgenomen persartikelen: „Victims of Pacifism" en „Pacifism and Preparedness Bulletin beige des sciences niilitaires. Décembre 1925. „Les opera tions de l'arnue beige", het oorlogswerk van den Belgischen Generaien S ^M a jo r "jo b l;6 behand el t in: „Le principe de la bataille" het krijgsbedrijf op het Verdun-front. Van „Les marches" door lieut. col. Hans verselijnt het Ve gedeelte. Hierin treft het betoog van de onafwijsbare noodzakelijkheid om de trejnen uitstekend te encadreeren. Col. Stroobants komt terug op het vroeger m dit tijdsein ift behandelde viaag- stuk van: „La grande servitude des batteries de Mi. tirant pardessus les hou- pes atnies" en wil deze questie minder somber inzien dan schrijvei van het vorige artikel terzake. Aan de hand van het desbetreffende Duitsche voorschrift schrijft capitanie de Caeseniaeker over: „Les mitrailleuses lourdes allemandes au combat Militar Wcchenblatt Dezember 1925. Nummer 21/24. Uit No. 21 vermelden we een aanvullend artikel van Dittmar over „Mihzheer und Manns- zucht" naar aanleiding van een critiek door Obotrit. In No. 22 verschijnt een artikel van generaal Frangois °vei „Zusammen- wirken von Infanterie und Feldartillerie im Bewegungskneg". Hoe een goede samenwerking tot stand komt, wordt door schrijver aan de hand van voor beelden uit de krijgsgeschiedenis aangetoond. Een Poolsch officier schrijft over „Der kiinftige polmsch-russische Krieg Voorts verschijnt een verslag van „Die polnischen Manover 1925 terwijl Oberst a. D. Frhr von Weitershaufen een bijdrage geeft over„Artillenstische Feuerleitung". Hieruit nemen we het navolgende over. Fiir die Artillerie tritt die Niederkampfung eines einzelnen erkannten Zieles immer mehr in den Hintergrund. Die Hauptaufgabe wird die Bepflastei ung von Gelandestreifen mlt groszen Munitionsmengen in kurzer Zeit werden. Der Mu- nitionsnachschub musz deshalb sehr beweglich gehalten werden. Das kann aber nur das schnellfahrende Kraftfahrzeug, das durch seine Raupenvoriichtung in jedem Gelande fahren kann. Eine weitere Steigerung der Beweghchkeit des Feuers wird man dadurch erreichen, dasz jede Division wemgstens uber ein) bis zwei Kraftzugbatterien (leichte Feldgeschiitze und lange 10,5 cm-Kanonen. verfügt, die ein schnelles Eingreifen in Vorhiitkanijife, schnellen Stellungswech

Indisch Militair Tijdschrift | 1926 | | pagina 59