4. DE BEDIENING VAN HET INFANTERIEGESCHUT^ door A. A. G. FEUILLETAU DE BRUYN. Het was tijdens de onlangs door den kapitein der artillerie H. L. Maurer gehouden voordracht over het infanteriegeschut, dat bij het debat o. m. de vraag werd gesteld wie nu eigenlijk dat geschut zou moeten bedienen. Een aangelegenheid die, naar wij hopen, binnen afzienbaren tijd ook in Indië om een oplossing zal vragen en die ons in elk geval belangrijk genoeg voorkomt om nader in beschouwing te worden genomen. Voor een juiste waardeering van onderwerpelijke kwestie is het noodzakelijk te achten dat te voren nog eens worde nage gaan, welke de factoren waren die tot de invoering van het infanteriegeschut hebben genoodzaakt. En dan blijkt een en ander zóó nauw samen te hangen met het vraagstuk betreffende de samenwerking tusschen de infanterie en artillerie, dat een beknopte beschouwing hieromtrent niet kan worden gemist. Reeds tijdens den Russisch-Japanschen oorlog was gebleken, dat de steun, die de infanterie van de artillerie ontving vaak zeer tegenviel en allerwege kwam na dien oorlog dan ook het vraag stuk aan de orde, op welke wijze de zoo hoog noodige samen werking der zusterwapens voor het vervolg het best ware te ver zekeren. Zoo meende men in Oostenrijk de oplossing te moeten zoeken door te streven naar betere vuuruitwerking tegen gedekte doelen en om zulks te bereiken wilde men snelvuurschildhouwitsers aan het infanterie-regiment toevoegen; bovendien werd het daar te lande noodig geoordeeld, de infanterie te voorzien van klein- kaliber snelvuur-vlakbaangeschut met een werking van 1 a 2 K M. 227 „Quand on aura cette arme, il faudra Ia donner en permanence a I'infanterie, paree que l'accom- pagneinent, qui est une nécessité pour I'infanterie, doit être fait par I'infanterie elle-même. C'est elle qui, au fur et a mesure de I'avance, au fur et a mesure que les obstacles surgissent devant elle, doit avoir les moyens de les battre rapidement sans recourir a l'aide d'autrui L'artillerie, au contraire, aura comme champ d'ac- tion le combat aux moyennes et grandes distances". „L'accompagnement materiel de I'infanterie", par Colonel Mario Carac- ciolo de l'artillerie italienne. La Revue d'infanterie, Ier Février, 1923 blz. 184.

Indisch Militair Tijdschrift | 1926 | | pagina 27