Putman Cramer voor de Vereeniging onze Vloot en het daarop gevolgde debat). We achten deze conclusie bepaaldelijk onjuist. De beslissing en leiding blijft n. 1. ook bij de splitsing op grond van de bestaande staatsrechtelijke verhoudingen ongewijzigd aan het Opperbestuur. In de groote lijn verandert er aan den bestaanden toestand dus niets. Door een interne wijziging, gegrond op gebleken prac- tische bezwaren, zal het Opperbestuur zijn functie ten aanzien van de Indische defensie slechts doelmatiger gaan uitoefenen en is de gelegenheid geschapen om op de beste wijze te beoor- deelen wat voor het Indische deel van het Koninkrijk der Neder landen noodig zal zijn. T. B. 7. MEDEDEELING. Naar aanleiding van het door de I. K. V. aan H. M. de Konin gin en Z. K. H. Prins Hendrik verzonden telegram met geluk- wenschen bij de gelegenheid der herdenking van het 25-jarig huwelijk mocht het Bestuur het volgende schrijven ontvangen: VAN Het Loo, Februari 1926. Hare Majesteit de Koningin en Zijne Koninklijke Hoogheid de Prins der Nederlanden, Hertog van Mecklenburg, dragen mij op het Bestuur en de Leden van de Indische Krijgskundige Vereeni ging te Bandoeng Hunnen dank over te brengen voor de geluk- wenschen, Hare Majesteit en Zijne Koninklijke Hoogheid aange boden ter gelegenheid van de herdenking van Hoogstderzelver 25-jarig huwelijk. De Particulier Secretaris van H. M. de Koningin, w. g. van Geen 248 SECRETARIE H. M. DE KONINGIN No. 300.

Indisch Militair Tijdschrift | 1926 | | pagina 48