250 9. TOELATINGSEXAMEN HOOGERE KRIJGSSCHOOL (KRIJGSKUNDIGE STUDIËN) 1926 TACTIEK Vraag 1 (Tijd 3/4 uur). Waarom moet reeds vroegtijdig tot de gevechtsgroepeering worden over gegaan Geef in het kort aan hoe, volgens onze voorschriften, het innemen der gevechtsgroepeering wordt beveiligd. Vraag 2 (Tijd 1 uur). Welke zijn de algemeene beginselen, die, volgens onze voorschriften, bij net organiseeren van de verdediging van een bepaald terreingedeelte in acht moeten worden genomen Vraag 3 (Tijd 1 uur) Geef eene beknopte beschouwing over de samenwerking tusschen infanterie en artillerie en deel mede wat onze voorschriften daaromtrent voorschrijven. Vraag 4 (Tijd 3/4 uur). Hoe heeft volgens het A.T.V. de beveiliging tegen verkenning en aanvallen uit de lucht plaats Vraag 5 (Tijd 13/4 uur). Kaartbladen (1 50.000) res. Pekalongen V B en D en VI B. Algemeen denkbeeld. Roode troepen zijn op 8 Maart ten Z. W. van Tegal in gevecht mei een blauwe troepenmacht. De roode troepen staan in de lijn Boelakpatjmg Doekoehwaroe - Doe- koehdamoe. i De blauwe troepen hebben de lijn Pedeslohor 1 Bloeboek - Krasak 2 Slarang Lor bereikt. Bijzondere oorlogstoestand blauw. Inf R 1 is in reserve achter den rechtervleugel der blauwe troepen in den kampong Doekoehrandoe 1 en het djatibosch ten Z. daarvan. Om 10 v. m. ontvangt de r. c. de opdracht over Slarang Kidoel den zuidrand van Doekoehdamoe en Madjasem aan te vallen. Deze aanval zal worden gesteund door een afdeeling bergartillerie, welke in stelling staat nabij den oostrand van kampong Slarang (N. en Z. van het woord Slaiang op blad V B en D). Een eskadron cavalerie bevindt zich te Balapoelang, de compagnie wielnjdeis De commandopost van den divisiecommandant is in de inlandsche school te Djatibarang Lor. Vragen 1. Hoe is Inf. R. 1 opgesteld als de opdracht ontvangen wordt en waar is de commandopost van den r. c. (aan te geven op een calque). 2. Welk bevel of bevelen geeft de r. c. aan zijn regiment i 3 Hoe wordt de samenwerking met de afdeeling bergartillene verktegen N. B. De sawah's zijn droog, de padi gesnedenhet suikerriet staa. nog hier en daar op het veld. Alle rivieren zijn voor infanterie doorwaadbaai. Veldversterkingskunst. (Bijgevoegd kaartblad VI Preanger Regentschappen, schaal 1 50.000 en lichtdruk 1 10.000).

Indisch Militair Tijdschrift | 1926 | | pagina 50