251 Vraag (2'/4 uur). Met een compagnie infanterie waaraan toegevoegd een sectie mitrailleurs- tot liet uiterste stand te houden in de strook abcd tegen vijand uit het noorden, na 24 uur te verwachten. Te uwer beschikking worden gesteld bij het kruispunt achter O. 1 aseban 300 M. rondhout van io a 15 c.M. dikte, 5 rollen gewapend draad van 500 M. elk, met de noodige krammen, draadnagels, ijzerdraad en timmergereedschappen.. De sawah's staan onder water en zijn juist beplant. De grondwaterstand is 4 M. onder terreinpeil. Gevraagd wordt tracé van de opstellingen, opruimingen, hindernissen, maskers (op bijgevoegde lichtdruk) en volledige plattegronden en doorsneden van de onderdeden der stelling, een en ander met bondige motiveering toegelicht. N. B. Aan de overzijde der rivier wordt door andere eigen troepen stelling genomen. De beveiliging geschiedt door andere eigen troepen. Te rekenen op '/4 M3 grond ontgraven per man-uur >/6 M2 scherfvrije schuilplaats per man-uur. Genietroepen zullen de gewenschte draadversperring op Uw aanwijzing aanleggen zoodat met den daarvoor benoodigden arbeidstijd geen rekening behoeft te worden gehouden. Duurzame versterkingskunst. Vraag (s/4 uur.) Door welke oorzaken heeft de wereldoorlog de duurzame versterkingskunst beïnvloed en in hoeverre zijn de beginselen van deze laatste daardoor gewijzigd NEDERLANDSCH. Naar keuze een opstel te maken over een der ondervolgende onderwerpen. (Tijd l'/4 uur). 1. De beteekenis van de Holland-Indië-vlucht. Sportprestatie— algemeene belangstelling vlagvertoon luchtverbindin- gen samenwerking met andere mogendheden Nederlandsch-Indie in het toekomstig luchtverkeer rentabiliteit (subsidie). 2. Leger en vloot bij de defensie van Nederlandsch-Indië. Theoretische beschouwing over de verdediging van een eilandenrijk in het algemeenwaarom en in hoeverre moet voor Nederlandsch-Indie een ander standpunt worden ingenomen? Het aandeel van het leger; de neutrahteitshandhavmg. 3. Het belasten van Officieren met het Civiel Bestuur. Oorsprong van dit instituut doel voor- en nadeelen werkkring geleidelijke vermindering van het aantal plaatsen toekomst. MODERNE TALEN Naar keuze door den candidaat in 't Fransch, Duitsch of Engelsch een op stel te maken over een der ondervolgende onderwerpen (Tijd l'/4 uur). 1. Sport en gymnastiek in het leger. Doel of middel? invloed op het lichaam welk systeem bereikte resultaten verschil tusschen een militie en een beroepsleger bij dit onderwijs wedstrijden gewijzigde eischen vaardigheidsproef. 2. Frankrijk en Marokko. Te behandelen punten: a. Na 1912 krijgt Frankrijk de handen vrij in Marokko.

Indisch Militair Tijdschrift | 1926 | | pagina 51