257 12. OVERZICHT BUITENLANDSCHE TIJDSCHRIFTEN. Allgemeine schweizerische Militarzeitutig 15 Januari 1926. De redactie waarschuwt in „Neujahrsbetrachtung" tegen pogingen van pacifistische zijde in den „Nationalrat" om de Zwitsersche weermacht in te krimpen. Oberst A. Schué, chef van het wapen der Zw. cavalerie, publiceert den inhoud van een door hem gehouden voordracht over: „Unsere verstarkte Kavallerie-Brigade. Beitrag zu Führung und Oefecht." In „Zur Einfiihrung des leichten Machinengewehrs" bepleit Oberstlieut. M. Hauswirth o. a. een inkrimping van het aantal door paarden getrokken karren bij de infanterie, welk aantal in Zw. door invoering der geweermitrailleurs sterk dreigt te stijgen. Hij wil hieraan tegemoet komen door vervanging van een groot aantal karren door vrachtauto's. Major H. Frich wijst in „Wo es uns fehlt" op de noodzakelijkheid meer aandacht te wijden aan de discipline in het Zw. leger, zoo b.v. aan het brengen van den groet en het uiterlijk voorkomen in het openbaar. Zeer terecht zegt hij naar onze meening „Wer aber den moralischen Mut nicht besitzt, um das bei der Truppe durchzusetzen, was unsere Vorschriften verlangen und was zu den elementarsten soldatischen Forderungen gehort, dem ist auch der moralische Mut nicht zuzutrauen, den es braucht, um eine Truppe im Augenblicke höchster Gefahr und unter dem Druck schwerster Verantwortung an und in den Feind zu fiihren, und möchte er ein noch so guter Friedenstaktiker sein." Militar Wochenblatt. Januar 1926 No. 25. Hieruit vermelden we een kort en overzichtelijk opstel van Major a. D. Welsch over „Der Kampf um die Dardanellen 1915/16". Zeer interessant is. „Die Fahrt des Zeppelin-Luft- schiffes L 59. nacli Afrika" het relaas van den tocht naar D. O. A. om de troepen van v. Lettow-Vorbeck van krijgsbehoeften te voorzien. Ook wijzen we op „Der Uaskampf und die chemischen Kampfstoffe" van Dr. Schweisheimer. Major a. D. Kaiser geeft een bijdrage over „Zukunftiges iiber Artillerie- Beobachtungsabteilungen". Idem No. 26 In „Sowjetrussische Anschauungen iiber Armeebespannung" bespreekt Major a. D. Buhle de daaromtrent uit Rusland afkomstige publicaties We vinden daarin de volgende middelen tot opvoering van de trekkracht der artilleriebespanningen aangegeven „1. Entlastung der Sattelpferde vom Gepack (wie in Frankreich). 2. Höchstgewicht fiir Fahrer 100 Ptund. 3. Auswahl starkerer Pferde fiir 1. F. H. auf Kosten der Kanonen. 4. Aenderung der Anspannung (wo es möglich ist, 4 Pferde nebenein- ander)." in „Verbesserungsvorschlage für die Bekleidung des Reichsheeres" komen vele practische wenken van algemeen belang voor. Bulletin beige des sciences tnilitaires. Janvier 1926. In de eerste plaats het gebruikelijke vervolg van „Les opérations de l'armée beige." Major van Overstraeten begint een studie over „La bataille des frontières." Generaal Donies schrijft over „Avant-postes" en behandelt daarbij den veiligheidsdienst bij troepen die zich niet in den marsch bevinden, onder verschillende omstandigheden. Op politiek-strategisch gebied begeeft zich cap. comt. Dendal in „Le pro- blème de la direction de la guerre" waarin hij het militaire, het diplomatieke, het economische en het binnenlandsche front in beschouwing neemt. Major Jobé vervolgt „Le principe de la bataille", een studie op strategisch gebied. In „Quelques réflexions au sujet du triangle de mesure" komt capitaine commandant Moors op een desbetreffend artikel in het Maartnummer van 1925 van het Bulletin terug. Heerestechnik. Januar 1926. Dr. ing. Becker schrijft een ambtelijke bijdrage over„Zur Messung der Geschoszgeschwindigkeit auf photographischen Wege."

Indisch Militair Tijdschrift | 1926 | | pagina 57