Verder bleek, dat de aan het vliegtuig toegedachte hoofdtaak ver boven zijne krachten ging, zoodat de uitvoering van het plan, ook al zou men zich overigens met het door het Ind. Comité uitge werkte plan kunnen vereenigen, technisch onmogelijk was te achten. Een door het comité naar aanleiding van de door het leger bestuur gemaakte bezwaren opgemaakt nieuw plan, kon eveneens geen waarborg geven voor een slagen van de voorgenomen expeditie, omdat bleek, dat de organisatie van het rivier- en landtransport onvoldoende was. Het definitieve plan. Een bevredigende oplossing werd tenslotte verkregen, toen met behulp van het legerbestuur een organisatie werd ontworpen, welke redelijke kansen bood voor verwezenlijking van het gestelde doel, zelfs al zou het vliegtuig zijn toegedachte (ditmaal secundaire) taak niet kunnen vervullen. Dit plan werd der Regeering aangeboden en kon Hare goed keuring wegdragen. Volgens dit definitieve plan is de expeditie als volgt samen gesteld. A. Amerikaansche medewerkers. Prof. M. W. Stirling (wetenschappelijk leider). S. A. Hedberg, medewerker van den leider. H. A. Hoyte, vliegenier, mecanicien. R. K. Peck, vliegenier, mecancien, tevens filmoperateur en fotograaf. A. E. Hamer, mecanicien, vliegenier. B. Nederlandsche medewerkers. Dr. Docters van Leeuwen, botanist. Ch. Le Roux, belast met de topografie en het verzamelen van ethnografica een mantri-botanist; een mantri-preparateur. C. Militaire deelnemers. Kapitein der Inf. R. Posthumus, belast met de technische uitvoering van de expeditie, tevens commandant van het dekkingsdetachement. Off. van gezondheid 1ste klasse J. W. E. Hoffmans, belast met de geneeskundige verzorging van de expeditie, lste luitenant der mil. administratie J.J. Korteman, belast met de verpleging en de administratie van de expeditie, lste luitenant AL W. Jordans, toegevoegd aan den detachements commandant. Het dekkingsdetachement, bestaande uit 1 n f. 3 brigades marechaussée van het 3e, 4e en 5e Regiment inf. Genie 1 sergeant 2 radiotelegrafisten

Indisch Militair Tijdschrift | 1926 | | pagina 4