„J'ajoute", aldus overste Durand, „qu'on met a sa disposition les fonds nécessaires pour payer les agents secrets ou autres qu'il emploie." Inderdaad en men beknibbele hem niet op dat geld, en evenmin eische men van hem een op decimalen nauwkeurige, door den berichtgever zelf geteekende dan wel door getuigen „gelegaliseerde quitantie" voor bewezen spionnendiensten De postcommandant moet het land in alle richtingen met zijn patrouilles doorkruisen. Hij zal indruk op de bevolking maken, indien hij overal zijn goed bewapende en goed in de hand zijnde soldaten toont. Tijdens die patrouilles eische hij nauwgezette discipline eu hij belette vooral, dat de troep ten koste en ten laste van de bevolking leeft. Een doortrekkende patrouille behoort geen uitgaven voor de bevolking te beteekenen men bivakkeere in leegstaande huizen, in huizen, welke voor algemeen gebruik bestemd zijn (meunasah dan wel buiten de dorpen. Tijdens die patrouilles de detailkaart van het land teekenen of bijwerken. Na een jaar dient iedere postcommandant te beschikken over de plattegrond van zijn post, den naasten omtrek, het nabijgelegen dorp, e. d. (schaal 1 500 of 1 1000), een kaart van de omstreken met een straal van tien kilometer, (schaal 1 20.000), een kaart van zijn patrouillegebied, schaal 1 50.000. Voorts over een detailkaart van de wegen, welke hij on derhoudt en de werken welke hij moet uitvoeren. Al deze kaarten in meerdere exemplaren en tot de laatste patrouille bijgewerkt. Hooge waarde kent de schrijver toe aan alarmoefeningen, ook des nachts. Wij willen hier het volgende in zijn geheel overnemen. „Op een post, door een compagnie bezet, ben ik erin geslaagd om de alarmstelling te doen innemen, bij nacht en zonder voor afgaande waarschuwing, in anderhalve minuut. Maar, om tot een dergelijk resultaat te kunnen geraken, is het een eisch, dat een man zijn wapens bij de hand heeft. En nu moet ik, helaas, bekennen, dat er een tijd geweest is, waarin verkoop of diefstal van geweren tot een soort industrie waren uitgegroeid, zoodat de hoogste autoriteit, opgeschrikt, zeer strenge maatregelen nam om het verlies van wapens tegen te gaan. De eerste van deze maatregelen werd, dat men de postcom- mandanten verantwoordelijk stelde en hen eveneens met strenge straffen bedreigde. Voorts had een officier een systeem van bewaking voorgesteld, dat aangenomen werd en dat men nu door alle postcommandanten wilde doen opvolgen. De wapens, vereenigd in het geweerrak, werden vastgemaakt, door middel van een ijzeren roede, welke langs de beugelkroppen achter den trekker werd doorgehaald, aan de stijlen van het ge- 372

Indisch Militair Tijdschrift | 1926 | | pagina 36