Übungen, einschlieszlich der praktischen Truppentibung, indem sie Kenntnis und Verstandnis der Vorschriften vermitteln und an überlegte und sichere Entschluszfassung gewöhnen." Aan het oplossen van tactische opgaven zijn bovendien voor deden verbonden, die door bovenaangehaalde schrijvers niet genoemd worden, nnil. behoeven zij geen vereeniging van een aantal officieren in een bepaald garnizoen, doch kunnen in een correspondentiecursus ter oplossing worden gegeven. Mutaties hebben daardoor minder invloed op den gang van zaken, waar door een meer verzekerde continuïteit en methode. De talrijke op de buitengewesten aanwezige Krijgsschoolabiturienten kunnen nuttig te werk gesteld worden en hun kennis onderhouden en verspreiden door ze onder toezicht van de gewestelijk militaire commandanten met de leiding te belasten. Een langdurige dienst op de buitengewesten verliest aldus het karakter van een teruggang op wetenschappelijk gebied. Goedgestelde tactische opgaven vormen een opwekking tot en een leiding bij eigen studie. De chefs krijgen meer materieel tot peiling van het intellect hunner onder geschikten. Met het stellen van tactische opgaven kunnen opdrachten tot studiën op krijgshistorisch gebied in overeenstemming met punt 11 (2 en 3) V. P. T. L. gepaard gaan. De detachementscomman danten, verplicht tot veelvuldig patrouilleeren, belast met een omvangrijke administratie en dikwijls nog met tijdroovend bur gerlijk bestuur, hebben te weinig gelegenheid zich van de taak, gesteld in punt 11 (3) V. P. T. L., naar behooren te kwijten, te meer, waar zij zelden met hun onderhebbende officieren gelijktijdig in het garnizoen aanwezig zijn. Daarenboven wordt de grondslag voor krijgshistorische kennis op de inrichtingen van militair onderwijs blijkbaar niet in die mate gelegd, dat jonge officieren als regel met de analytische methode en bronnenstudie volkomen bekend zijn. 6. MEDEDEELING VAN HET BESTUUR. De algemeene vergadering ingevolge art. 25 van het Huishoudelijk Reglement der I. K. V. zal plaats hebben op Maandag 21 Juni a. s. 6.30 n. m. in de leeszaal van de Bibliotheek D. v. O. Litzmann, Taktische Atifgaben, Kriegsspiel, s. 2 und 3. 382

Indisch Militair Tijdschrift | 1926 | | pagina 46