397 during that war left more to be desired, especially for mobile warfare, than did most other pieces of artillery. Voor wat betreft luchtafweergeschut vermeldt dit rapport „An entirely new weapon, the 37-mm. Anti-aircraft Automatic Cannon is now under development. The first tests have been successfuly passed. This gun promises a velocity of 3000 f/s, a possible vertical range of 15,000 feet with a visible tracer of 10,000 feet. This piece should assist materially in solving the problem of defense against aircraft." Revue militaire franqaise. Février 1926. brengt het vervolg van„Verdun- Le premier choc a la 72e division" door lieut.-ool. A. Grasset. Van ,,L' offensive de Bonaparte contre 1' Angleterre" verschijnt het*slot. „Dressage des cadres a la recherche du renseignement" door lieut. col. Paquet wordt vervolgd. Capitaine Flipo geeft een interessante bijdrage „Une opération de guerre de montagne (Carpathes 1916)", waarin een gedeelte van den veldtocht tegen Roemenië in details wordt behandeld. Hieruit citeeren we „La montagne est par excellence Ie pays des surprisescelles-ci y sont d'une execution plus facile que partout ailleursdes détachements légers, audacieux, bien outillés et judicieusement équipés peuvent toujours réussir a traverser des régions d'aspect infranchissable et a venir jeter l'alarme dans les colonnes de marche ou les unités au stationnement". Commandant Besnard geeft „La synthèse du mouvement". Als gemiddelde snelheden en dagmarschen geeft hij de volgende Gemidd. snelheid Gemidd. dagmarsch Infanterie 4 km 25 km Cavalerie 8 35 Artillerie 7 30 Wielrijders 12 60 Vrachtauto 12 80 Spoorweg 22 530 Stoomboot 1,5 a 25 36 a 600 Vliegtuig 200 Vechtwagen. 3 24 Interessant zijn ook de volgende cijfers 1914 1920 Menschen 15.880 15-000 Paarden 2.800 4.650 Voertuigen 523 1.130 Auto's 150 welke veranderingen van grooten invloed zijn geweest op de voortbeweging van troepen. Artilleristische Rundschau. Februar 1926. Major Justrow behandelt de „Technische Philosophie". Hierin wijst hij er o. m. op hoeveel waardelooze „uitvindingen" op schiettechnisch gebied door onkundige leeken worden aan geboden. Reichsbahnoberrat Dr. Sailer schrijft over „Schutz der Eisenbahnen- vor Angriffe aus der Luft". Hij bepleit het principe„verdeelen der doelen over een groot oppervlak" ook bij nieuw aan te leggen emplacemen ten en wijst op het belang van camouflage, i. c. door het bouwen van schaduwlooze gebouwen dan wel van gebouwen met een geheel vervormde schaduw. De bekende schrijver op het gebied van trekkracht der artillerie Major a. D. D. P. Buhie geeft „Der 1000 Meilen-Marsch der Batterie A. des Ameri- kanischen 83. F. A -Regiments mit Traktoren" (een vertaling uit Field Artillery Journal). Prof. Dr. H. Brunsvig geeft „Unterdrückung des Mündungsfeuers" (een zeer belangrijk vraagstuk). Ing. Fr. Heigl behandelt „Die Mündungsbremse". Het belang hiervan drukt hij als volgt uit Divisie

Indisch Militair Tijdschrift | 1926 | | pagina 61