A.T.V.38/11 G.V.I.97 G.V.I.80,1/ A.T.V 9 13/1/ 14/2/3/ G. V.I.I 13 97 80/1/2/ A.T.V. 14/2/ c.d.e. 14/2/ a.b. G.V.I. 80/41 Men zal verder goed doen met voortaan rekening te houden met mitrailleurvuur of bommen uit de lucht en het denkbeeld op zij te zetten dat de trefkans van dit mitrailleurvuur en deze bommen op kleine colonnes als b.v. de compagnie in marschcolonne gering is, als gevolg van de groote snelheid der vliegtuigen. Dat is niet meer het geval. Splitsing in kleinere afdeelingen is dan ook noodig. De ont wikkeling van de compagnie is derhalve een der maatregelen om de kwetsbaarheid tegen luchtaan vallen te verminderen. Wanneer tot de ontwikkeling van de compagnie moet worden overgegaan, geeft de commandant, met het bevel daartoe, de noodige aanwijzingen op overeenkomstige wijze als voor de sectie is aangegeven. Door toe te passen hetgeen voor de sectie is aangegeven en door rekening te houden met de algemeene beginselen omtrent het geven van be velen, komen wij tot het compagniesbevel. In de punten van het G. V. I. waarin wordt ver meld hetgeen de verschillende bevelen aan com pagnies- en sectiecommandanten alzoo kunnen bevat ten, treffen wij uit het A. T. V. alleen aan de taak der onderdeelen, de bepalingen omtrent het terrein en de plaats waar de commandant zich (aanvankelijk) op houdt, doch niet berichten omtrent den vijand en eigen troepen alsmede de algemeene taak van de troepenmacht; uiteraard moet daarvan in voorkomend geval het noodige worden medegedeeld. Het compagniesbevel 1 Vijand, eigen troepen. 2 Taak compagnie, opstelling t/o van andere troepen. 3 Taak en opstelling onderdeelen. 4 Beveiliging, verkenning, verband. 5 Geweermitrailleurkarren. 6 Mitrailleurs. 7 Plaats compagniescommandant, commando groep. 8 Verbinding. 9 Munitie. 10 Geneeskundige dienst. 11 Verpleging (en moreel). voor de ontwikkeling wordt mondeling en zeer kort, zoo mogelijk gedurende den marsch en naar gelang van omstandigheden afzonderlijk aan de sec tiecommandanten gegeven. 425

Indisch Militair Tijdschrift | 1926 | | pagina 17